Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Powiatowy Konkurs Historyczny ,,Niezłomni Bohaterowie’’ rozstrzygnięty

Powiatowy Konkurs Historyczny ,,Niezłomni Bohaterowie’’ rozstrzygnięty

Powiatowy Konkurs Historyczny ,,Niezłomni Bohaterowie’’ rozstrzygnięty

W piątek 22 maja 2020 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Historycznego ,,Niezłomni Bohaterowie’’. Organizatorami tego wydarzenia było I Liceum Ogólnokształcące, Stowarzyszenie Przyjaciół, Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Szkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej.

Powiatowy Konkurs Historyczny został zorganizowany, aby upamiętnić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych i Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, pogłębić wiedzę historyczną dzieci i młodzieży. Uczestnicy mogli wykazać się również umiejętnością samodzielnego poszukiwania, gromadzenia i selekcjonowania informacji z różnych źródeł.

W konkursie wzięło udział 48 uczniów ze szkół podstawowych i średnich z powiatu dąbrowskiego oraz szkoła z woj. świętokrzyskiego. Uczniowie przygotowali niezwykle interesujące prezentacje sylwetek bohaterów walczących o naszą wolność. Były to filmy, prezentacje multimedialne, pamiętniki, plakaty. Kreatywność i innowacyjność młodych ludzi bardzo zaskoczyła organizatorów.

Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Wicestarosta Krzysztof Bryk razem z organizatorami konkursu przekazali uczniom za pomocą transmisji na żywo, którą można było zobaczyć na profilu facebookowym I LO, wyniki powiatowych zmagań historyczno-multimedialnych.

W kategorii turniej historyczny uczniowie zdobyli odpowiednio miejsca:

I – uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim ex aequo uczeń z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

II – uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej ex aequo uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Ratajach Słupskich (woj. świętokrzyskie)

III – uczennica z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej ex aequo uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej.

W powyższej kategorii wyróżniono prace indywidualne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim, Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz prace grupowe ze Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej.

W kategorii szkoły ponadpodstawowe udział wzięli tylko uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej tym samym miejsca na podium należały do uczniów tej placówki. Podobnie do szkół podstawowych wręczono wyróżnienia indywidualne oraz grupowe.

Wszyscy uczestnicy i nauczyciele-mentorzy Powiatowego Konkursu Historycznego otrzymali pamiątkowe dyplomy. Organizatorzy serdecznie dziękują nauczycielom i opiekunom za trud włożony w przygotowanie swoich podopiecznych do konkursu.

Sponsorem nagród było Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej.

Patronat Honorowy nad konkursem objęli: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie.

Źródło: I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej

W piątek 22 maja 2020 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Historycznego ,,Niezłomni Bohaterowie’’. Organizatorami tego wydarzenia było I Liceum Ogólnokształcące, Stowarzyszenie Przyjaciół, Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Szkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej. Powiatowy Konkurs Historyczny został zorganizowany, aby upamiętnić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych i Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, pogłębić wiedzę historyczną dzieci i młodzieży. Uczestnicy mogli wykazać się również umiejętnością samodzielnego poszukiwania, gromadzenia i selekcjonowania informacji z różnych źródeł. W konkursie wzięło udział 48 uczniów ze szkół podstawowych i średnich z powiatu dąbrowskiego oraz szkoła z woj. świętokrzyskiego. Uczniowie przygotowali niezwykle interesujące prezentacje sylwetek bohaterów walczących o naszą wolność. Były to filmy, prezentacje multimedialne, pamiętniki, plakaty. Kreatywność i innowacyjność młodych ludzi bardzo zaskoczyła organizatorów. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Wicestarosta Krzysztof Bryk razem z organizatorami konkursu przekazali uczniom za pomocą transmisji na żywo, którą można było zobaczyć na profilu facebookowym I LO, wyniki powiatowych zmagań historyczno-multimedialnych. W kategorii turniej historyczny uczniowie zdobyli odpowiednio miejsca: I – uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim ex aequo uczeń z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej II – uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej ex aequo uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Ratajach Słupskich (woj. świętokrzyskie) III – uczennica z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej ex aequo uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej. W powyższej kategorii wyróżniono prace indywidualne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim, Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz prace grupowe ze Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej. W kategorii szkoły ponadpodstawowe udział wzięli tylko uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej tym samym miejsca na podium należały do uczniów tej placówki. Podobnie do szkół podstawowych wręczono wyróżnienia indywidualne oraz grupowe. Wszyscy uczestnicy i nauczyciele-mentorzy Powiatowego Konkursu Historycznego otrzymali pamiątkowe dyplomy. Organizatorzy serdecznie dziękują nauczycielom i opiekunom za trud włożony w przygotowanie swoich podopiecznych do konkursu. Sponsorem nagród było Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej. Patronat Honorowy nad konkursem objęli: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie. Źródło: I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej