Powiatowy konkurs o życiu i twórczości Marii Konopnickiej dla gimnazjalistów rozstrzygnięty
W dniu 22 marca 2010 roku odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie „Powiatowy konkurs o życiu i twórczości Marii Konopnickiej dla gimnazjalistów". Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Dąbrowski – Wiesław Krajewski. Na zaproszenie odpowiedziało pozytywnie 7 szkół: z Borek ( 2 drużyny), Gimnazjum nr 1 z Dąbrowy Tarnowskiej, z Luszowic, z Mędrzechowa, z Podlipia, z Radwana i ze Szczucina.
Konkurs miał charakter drużynowy. Czteroosobowe drużyny zmagały się w następujących konkurencjach: recytacja, prezentacja pracy plastycznej oraz test wiedzy o życiu i twórczości Marii Konopnickiej. Ostatnią konkurencją był turniej indywidualny o tytuł „Znawcy życia i twórczości Marii Konopnickiej" i nagrodę specjalną Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Rutyny w Szczucinie, przeprowadzany na zasadach teleturnieju TVP „Jeden z dziesięciu".
Zwycięzcą turnieju została uczennica Gimnazjum w Mędrzechowie - Agata Kochanek, która w finale zmierzyła się z koleżankami z Gimnazjum w Podlipiu – Joanną Bania i z Gimnazjum w Dąbrowie Tarnowskiej – Edytą Kwapień. W nagrodę otrzymała maskotkę – gąsieniczkę.
Drużynowe zwycięstwo odniosła grupa z Luszowic w składzie: Agnieszka Starzyk, Justyna Motyka, Dawid Kazibut, Katarzyna Wójcik przygotowana przez nauczycielkę Lucynę Wójcik.
II miejsce zajęła drużyna z Borek w składzie Dorota Chrabąszcz, Katarzyna Kuśnierz, Katarzyna Kusek, Adrian Szot, przygotowana przez panią Lucynę Szot.
III miejsce przypadło w udziale drużynie z Podlipia w składzie: Sara Sajdera, Joanna Bania, Joanna Banaś, Klaudia Łoś, która została przygotowana przez panią Małgorzatę Bączek. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody książkowe.
Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy, a w nagrodę za udział w konkursie pojadą 4 maja bieżącego roku na sponsorowaną wycieczkę do Żarnowca koło Krosna – do Muzeum Marii Konopnickiej.
Zmagania konkursowe umilił uczestnikom występ szkolnego teatru z ZSP w Szczucinie z przedstawieniem „Mendla Gdańskiego" . Scenariusz na podstawie noweli Marii Konopnickiej napisała Monika Kosińska – dyrektor szkoły, a wyreżyserowała przedstawienia nauczycielka – pani Monika Dąbroś.
Po przedstawieniu widzowie mieli okazję obejrzeć ciąg dalszy „Mendla Gdańskiego" przedstawionego w formie kabaretu wg scenariusza i w reżyserii Moniki Kosińskiej.
Konkurs przygotowały: dyrektor szkoły pani Monika Kosińska, oraz nauczycielki – Barbara Głód, Laura Tokarczyk i Krystyna Wentrych.
Opracowanie: ZSP Szczucin
Przejdź do strony Wydziału Geodezji e-Puap
Przejdź do strony Elektroniczna Platforma
Usług Administracji Publicznej CEIDG
Przejdź do strony Centralna Ewidencja i Informacja
o Działalności Gospodarczej Przejdź do strony Dziennik Województwa
Małopolskiego Przejdź do strony Dziennik Ustaw
dziennikustaw.gov.pl Przejdź do strony Monitor Polski
monitorpolski.gov.pl Przejdź do strony Program ochrony powietrza
dla województwa małopolskiego Przejdź do strony Baza teleadresowa
podmiotów i organizacji pozarządowych realizujących
oddziaływania wobec osób stosujących przemoc w rodzinie
w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. B. Joselewicza 5