Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Powiatowy konkurs upamiętniający święto niepodległości

Powiatowy konkurs upamiętniający święto niepodległości

Powiatowy konkurs upamiętniający święto niepodległości

W Żdżarach, w Budynku Integracji Społeczności Wiejskiej odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Od niepodległości do niepodległości". Tematem konkursu jest poezja lub proza ściśle związana z okresem walk narodowowyzwoleńczych oraz zmagania z totalitaryzmem w Polsce, celem propagowanie kultury literackiej i recytacji poezji, krzewienie wartości patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, szczególnie niepodległościowych i wolnościowych.

Organizatorami tej humanistycznej rywalizacji dla uczniów starszych klas ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół gimnazjalnych z terenu powiatu dąbrowskiego są: Urząd Gminy i Gminna Biblioteka w Radgoszczy, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brniu oraz Dąbrowski Dom Kultury. Jury w składzie: Paweł Chojnowski (przewodniczący, dyrektor DDK), Ewa Drzazga, Renata Klimek, Alicja Błocho po wysłuchaniu 32 prezentacji przyznała następujące nagrody:

szkoły podstawowe (klasy IV-VI):
I miejsce – Marcin Minor (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce ex aequo – Ewa Morawiec (SP w Oleśnie) i Klaudia Bork (PSP w Smęgorzowie)
III miejsce ex aequo – Weronika Mielec (PSP w Nieczajnie Górnej) i Joanna Kozaczka (PSP w Smęgorzowie)
oraz 2 równorzędne wyróżnienia dla: Anny Błocho (SP w Radgoszczy) i Magdaleny Szkotak (SP w Oleśnie),

gimnazja:
I miejsce – Maria Łata (Gimnazjum w Gręboszowie)
II ex aequo – Jakub Banaś (Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Mateusz Minor (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III – Justyna Toczek (Gimnazjum w Radgoszczy),

szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce – Justyna Otfinowska (ZSP nr1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II – Katarzyna Ryczek (ZSP nr1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III – Katarzyna Czajkowska (ZSP nr2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
oraz wyróżnienie dla Karoliny Motyki (ZSP nr1 w Dąbrowie Tarnowskiej).

Organizatorzy konkursu zapewnili wszystkim pamiątkowe dyplomy, poczęstunek, a laureatom i wyróżnionym ufundowali nagrody książkowe.

DDK

W Żdżarach, w Budynku Integracji Społeczności Wiejskiej odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Od niepodległości do niepodległości". Tematem konkursu jest poezja lub proza ściśle związana z okresem walk narodowowyzwoleńczych oraz zmagania z totalitaryzmem w Polsce, celem propagowanie kultury literackiej i recytacji poezji, krzewienie wartości patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, szczególnie niepodległościowych i wolnościowych. Organizatorami tej humanistycznej rywalizacji dla uczniów starszych klas ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół gimnazjalnych z terenu powiatu dąbrowskiego są: Urząd Gminy i Gminna Biblioteka w Radgoszczy, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brniu oraz Dąbrowski Dom Kultury. Jury w składzie: Paweł Chojnowski (przewodniczący, dyrektor DDK), Ewa Drzazga, Renata Klimek, Alicja Błocho po wysłuchaniu 32 prezentacji przyznała następujące nagrody: szkoły podstawowe (klasy IV-VI):I miejsce – Marcin Minor (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)II miejsce ex aequo – Ewa Morawiec (SP w Oleśnie) i Klaudia Bork (PSP w Smęgorzowie)III miejsce ex aequo – Weronika Mielec (PSP w Nieczajnie Górnej) i Joanna Kozaczka (PSP w Smęgorzowie)oraz 2 równorzędne wyróżnienia dla: Anny Błocho (SP w Radgoszczy) i Magdaleny Szkotak (SP w Oleśnie), gimnazja:I miejsce – Maria Łata (Gimnazjum w Gręboszowie)II ex aequo – Jakub Banaś (Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Mateusz Minor (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)III – Justyna Toczek (Gimnazjum w Radgoszczy), szkoły ponadgimnazjalne:I miejsce – Justyna Otfinowska (ZSP nr1 w Dąbrowie Tarnowskiej)II – Katarzyna Ryczek (ZSP nr1 w Dąbrowie Tarnowskiej)III – Katarzyna Czajkowska (ZSP nr2 w Dąbrowie Tarnowskiej)oraz wyróżnienie dla Karoliny Motyki (ZSP nr1 w Dąbrowie Tarnowskiej). Organizatorzy konkursu zapewnili wszystkim pamiątkowe dyplomy, poczęstunek, a laureatom i wyróżnionym ufundowali nagrody książkowe. DDK