Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. POWIATOWY OMNIBUS 2006

POWIATOWY OMNIBUS 2006

POWIATOWY OMNIBUS 2006

W dniu 23.05.2006r w Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie odbył się finał kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Gimnazjalistów „OMNIBUS". Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski, który ufundował nagrody dla najlepszych reprezentantów poszczególnych szkół. Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów chcących sprawdzić swoją wiedzę i posiadane umiejętności. Uczniowie musieli wykazać się znaczną wiedzą ogólną obejmującą różne dziedziny życia i nauki. Dodatkowo sprawdzana była wiedza związana z historią swojej "Małej ojczyzny" i problematyką lokalnych samorządów: powiatowego i gminnych

W konkursie wzięli udział uczniowie z gimnazjum w Borkach, Gruszowie Wielkim, Woli Żelichowskiej, Radwanie, Luszowicach i Szczucinie.

W bieżącym roku zwyciężył uczeń Gimnazjum w Radwanie Łukasz Soja, II miejsce zajął uczeń Gimnazjum w Szczucinie – Jarosław Bełzowski, na miejscu III uplasowała się uczennica Gimnazjum w Gruszowie Wielkim – Anna Bator.

Nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy w imieniu Starosty wręczył Janusz Dubajka Kierownik Biura Promocji Rozwoju i Innowacji Powiatu. Ponadto Wójt Gminy Szczucin ufundował nagrodę dla najlepszego przedstawiciela Gminy Szczucin. Nagrodę tę z rąk wicewójta Edwarda Mazura otrzymał Łukasz Soja z Gimnazjum w Radwanie.

Konkurs został przygotowany i zorganizowany dzięki zaangażowaniu Kazimierza Żurka Dyrektora Gimnazjum w Szczucinie i nauczycielek Teresy Gądek i Barbary Musiał. Wymienione osoby otrzymały specjalne listy gratulacyjne od Starosty Dąbrowskiego za dotychczasową współpracę z Powiatem.

Całe przedsięwzięcie wpływa korzystnie na pozytywną integrację środowisk uczniowskich i pedagogicznych oraz współpracę szkół. Impreza przyczynia się również do skutecznej promocji powiatu dąbrowskiego oraz szkół i uczniów biorących udział w konkursie. Następny "Omnibus" już za rok w maju.

Źródło: Gimnazjum w Szczucinie

W dniu 23.05.2006r w Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie odbył się finał kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Gimnazjalistów „OMNIBUS". Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski, który ufundował nagrody dla najlepszych reprezentantów poszczególnych szkół. Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów chcących sprawdzić swoją wiedzę i posiadane umiejętności. Uczniowie musieli wykazać się znaczną wiedzą ogólną obejmującą różne dziedziny życia i nauki. Dodatkowo sprawdzana była wiedza związana z historią swojej "Małej ojczyzny" i problematyką lokalnych samorządów: powiatowego i gminnych W konkursie wzięli udział uczniowie z gimnazjum w Borkach, Gruszowie Wielkim, Woli Żelichowskiej, Radwanie, Luszowicach i Szczucinie. W bieżącym roku zwyciężył uczeń Gimnazjum w Radwanie Łukasz Soja, II miejsce zajął uczeń Gimnazjum w Szczucinie – Jarosław Bełzowski, na miejscu III uplasowała się uczennica Gimnazjum w Gruszowie Wielkim – Anna Bator. Nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy w imieniu Starosty wręczył Janusz Dubajka Kierownik Biura Promocji Rozwoju i Innowacji Powiatu. Ponadto Wójt Gminy Szczucin ufundował nagrodę dla najlepszego przedstawiciela Gminy Szczucin. Nagrodę tę z rąk wicewójta Edwarda Mazura otrzymał Łukasz Soja z Gimnazjum w Radwanie. Konkurs został przygotowany i zorganizowany dzięki zaangażowaniu Kazimierza Żurka Dyrektora Gimnazjum w Szczucinie i nauczycielek Teresy Gądek i Barbary Musiał. Wymienione osoby otrzymały specjalne listy gratulacyjne od Starosty Dąbrowskiego za dotychczasową współpracę z Powiatem. Całe przedsięwzięcie wpływa korzystnie na pozytywną integrację środowisk uczniowskich i pedagogicznych oraz współpracę szkół. Impreza przyczynia się również do skutecznej promocji powiatu dąbrowskiego oraz szkół i uczniów biorących udział w konkursie. Następny "Omnibus" już za rok w maju. Źródło: Gimnazjum w Szczucinie