1. Powiatowy opłatek samorządowy w dworku breńskim

Powiatowy opłatek samorządowy w dworku breńskim

Wczoraj w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe zorganizowane przez samorząd powiatowy przy współudziale powiatowej instytucji kultury. Życzliwa i miła atmosfera towarzyszyła temu noworocznemu spotkaniu, w którym uczestniczyli m.in. parlamentarzyści: Józef Rojek, Robert Wardzała, Jan Ziobro, przedstawiciele samorządu województwa: Wojciech Kozak i Roman Ciepiela - Wicemarszałkowie Województwa Małopolskiego oraz Bolesław Łączyński – Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego. Nie zbrakło również radnych powiatowych i gminnych, burmistrzów i wójtów z terenu powiatu, przedstawicieli duchowieństwa, funkcjonariuszy straży i policji, dyrektorów i pracowników urzędów i instytucji, przedstawicieli środowisk gospodarczych, oświaty, kultury, sportu, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, organizacji politycznych, związków kombatanckich i zawodowych oraz przedstawicieli mediów.Podczas swojego wystąpienia Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski podsumował zadania i inwestycje zrealizowane w minionym roku „Myślę, że 2012 rok był bardzo dobry dla naszego regionu. Jestem przekonany, że możemy być zadowoleni, bo wykonaliśmy zadania, które były zależne od naszej troski, ofiarności, uczciwości i zaangażowania, często też uporu oraz determinacji. Jako samorządowi powiatowemu udało się nam zrealizować zaplanowane działania inwestycyjne w zakresie remontu i odbudowy dróg powiatowych oraz działania związane  z ochroną środowiska, dziedzictwem kulturowym, ochroną zdrowia i bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu – powiedział Starosta. Starosta podziękował również wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji wspólnych zadań służących rozwojowi Powiatu Dąbrowskiego. Słowa wdzięczności skierował m.in. do parlamentarzystów, władz krajowych i wojewódzkich za zrozumienie potrzeb i udzielenie pomocy przy realizacji inwestycji. „Na ręce Panów Marszałków składam gorące podziękowania dla całego Zarządu Województwa za zaangażowanie w realizację zadań w naszym regionie. Słowa podziękowania kieruję również do nieobecnego tutaj Pana Wojewody. Dzięki dotacjom z samorządu wojewódzkiego udało się zrealizować wiele zadań inwestycyjnych jak również kulturalnych jak np. wydanie książki o życiu i działalności Jakuba Bojki – wybitnego polityka Ruchu Ludowego, mieszkańca Powiatu Dąbrowskiego, który bez wątpienia wpisał się w historię naszej Małej Ojczyzny.Dziękuję Zarządowi Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za udzielenie dotacji na rewaloryzację zabytkowego założenia parkowego w Brniu, sąsiadującego z dworkiem, w którym obecnie się znajdujemy. To szczególne miejsce dla naszego regionu. To część naszej historii. Dlatego czynimy starania o przywrócenie tego obiektu do dawnej świetności. Słowa podziękowania kieruję również do Pana Roberta Pantery Wicestarosty za bardzo dobrze układającą się współpracę. Dziękuję burmistrzom i wójtom gmin, dyrektorom jednostek współpracujących z Powiatem, a także dyrektorom i kierownikom jednostek powiatowych, radnym powiatowym i gminnym oraz pracownikom Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej za rok bardzo dobrej i owocnej współpracy” – powiedział Starosta. Życzenia noworoczne złożyli także Posłowie na Sejm RP: Robert Wardzała, Jan Ziobro, Józef Rojek, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak, Ks. Prałat Józef Przybycień, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Barbara Pobiegło oraz Stanisław Początek Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej W świąteczno-noworoczną atmosferę, zgromadzonych gości, wprowadziła część artystyczna „Bóg się rodzi", przygotowana przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie TarnowskiejW dalszej części uroczystości Ksiądz Jan Rybak Proboszcz Parafii Olesno poświęcił opłatki, które Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski rozdał wszystkim uczestnikom spotkania. W podniosłej atmosferze, pełnej życzliwości i serdeczności wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia noworoczne.