Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Powiaty regionu wysoko w rankingu ZPP

Powiaty regionu wysoko w rankingu ZPP

Powiaty regionu wysoko w rankingu ZPP

Trzy powiaty naszego regionu okazały się najlepsze w Małopolsce w rankingu przeprowadzonym przez Związek Powiatów Polskich za rok 2004. Zajęły też wysokie pozycje w rankingu ogólnopolskim. Najwyżej, na czwartej pozycji w kraju uplasował się powiat bocheński. Powiat tarnowski zajął 25 pozycję a powiat dąbrowski 31. miejsce wsród ogółu 380 powiatów ziemskich w Polsce. 

W styczniowej aktualizacji pozycje powiatu tarnowskiego i dąbrowskiego jeszcze się poprawiły. Powiat tarnowski zajmuje teraz 21. pozycję a powiat dabrowski plasuje się tuż za nim. 
W rankingu Związek Powiatów Polskich ocenia sposób prezentowania się powiatów na zewnątrz. Punkty przyznaje się m.in. za podłączenie gmin powiatu do sieci e-mailowej, posiadanie certyfikatu ISO, system e-powiat, prezentację zawierającą historię, mapkę i zdjęcia, opisy projektów dotyczących energii odnawialnej. 
Ranking ZPP uchodzi jednak za "klubowy". Bardzo istotna jest bowiem sama przynależność do Związku. Oceniane jest członkowstwo, logo ZPP na stronie powiatu, używanie poczty e-mail przyznanej przez ZPP i osoba odbierająca pocztę z tej skrzynki. 
Nie należący do Związku Powiatów Polskich - Tarnów w podobnym rankingu miast na prawach powiatu zajął ex aequo ... ostatnią pozycję. 

Źródło: inTARnet.pl

Trzy powiaty naszego regionu okazały się najlepsze w Małopolsce w rankingu przeprowadzonym przez Związek Powiatów Polskich za rok 2004. Zajęły też wysokie pozycje w rankingu ogólnopolskim. Najwyżej, na czwartej pozycji w kraju uplasował się powiat bocheński. Powiat tarnowski zajął 25 pozycję a powiat dąbrowski 31. miejsce wsród ogółu 380 powiatów ziemskich w Polsce.  W styczniowej aktualizacji pozycje powiatu tarnowskiego i dąbrowskiego jeszcze się poprawiły. Powiat tarnowski zajmuje teraz 21. pozycję a powiat dabrowski plasuje się tuż za nim.  W rankingu Związek Powiatów Polskich ocenia sposób prezentowania się powiatów na zewnątrz. Punkty przyznaje się m.in. za podłączenie gmin powiatu do sieci e-mailowej, posiadanie certyfikatu ISO, system e-powiat, prezentację zawierającą historię, mapkę i zdjęcia, opisy projektów dotyczących energii odnawialnej.  Ranking ZPP uchodzi jednak za "klubowy". Bardzo istotna jest bowiem sama przynależność do Związku. Oceniane jest członkowstwo, logo ZPP na stronie powiatu, używanie poczty e-mail przyznanej przez ZPP i osoba odbierająca pocztę z tej skrzynki.  Nie należący do Związku Powiatów Polskich - Tarnów w podobnym rankingu miast na prawach powiatu zajął ex aequo ... ostatnią pozycję.  Źródło: inTARnet.pl