Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Powrócili z kolonii w Budapeszcie

Powrócili z kolonii w Budapeszcie

Powrócili z kolonii w Budapeszcie

W sobotę 25 lipca 2009r. w godzinach wieczornych do Dąbrowy Tarnowskiej wróciła grupa dzieci i młodzieży z tygodniowej kolonii na Węgrzech. Kolonia ta została zorganizowana przez samorząd XVIII Dzielnicy Budapesztu oraz Polonię mieszkającą na Węgrzech. Uczestnikami tego wyjazdu były dzieci i młodzież z rodzin dotkniętych skutkami powodzi z Gmin Radgoszcz, Szczucin, Olesno i Dąbrowa Tarnowska.

Będąc na Węgrzech koloniści zwiedzili stare miasto m.in. Wzgórze Zamkowe, Wzgórze Gelerta i odwiedzili jedno z największych na Węgrzech zoo. Młodzież miała okazję zobaczyć także węgierski Parlament. Czas wolny spędzali kąpiąc się w basenach i nad jeziorem Balaton.

Koszty przejazdu na kolonię zostaną pokryte przez: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

W sobotę 25 lipca 2009r. w godzinach wieczornych do Dąbrowy Tarnowskiej wróciła grupa dzieci i młodzieży z tygodniowej kolonii na Węgrzech. Kolonia ta została zorganizowana przez samorząd XVIII Dzielnicy Budapesztu oraz Polonię mieszkającą na Węgrzech. Uczestnikami tego wyjazdu były dzieci i młodzież z rodzin dotkniętych skutkami powodzi z Gmin Radgoszcz, Szczucin, Olesno i Dąbrowa Tarnowska. Będąc na Węgrzech koloniści zwiedzili stare miasto m.in. Wzgórze Zamkowe, Wzgórze Gelerta i odwiedzili jedno z największych na Węgrzech zoo. Młodzież miała okazję zobaczyć także węgierski Parlament. Czas wolny spędzali kąpiąc się w basenach i nad jeziorem Balaton. Koszty przejazdu na kolonię zostaną pokryte przez: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.