Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. "Powstańcza" wystawa w dąbrowskiej MBP

"Powstańcza" wystawa w dąbrowskiej MBP

Od tygodnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej można oglądać wystawę z okazji 60-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, która została przygotowana przez Oddział dla Dzieci oraz Muzeum Powiśla Dąbrowskiego. Jest tu m.in. płat śmigła alianckiego samolotu Halifax, który lecąc z pomocą powstańcom został zestrzelony przez okupantów i spadł na granicy dwóch gmin: Dąbrowy i Żabna. Na wystawie oprócz publikacji książkowych i zdjęć można zobaczyć pamiątki z powstania związane z naszym miastem.

Osobną część stanowi kącik poświęcony pokoleniu Kolumbów - uczestników powstania, osobom, które żyły, walczyły i umierały za ojczyznę. Otwarciu towarzyszyła prelekcja p. Joanny Fido pt. "Godzina W wybiła", której wysłuchały dzieci uczestniczące w wakacyjnych zajęciach w bibliotece. Na zakończenie spotkania dzieci wraz z kierowniczką Oddziału dla Dzieci p. Anną Celińską uczciły wszystkich poległych zapaleniem znicza oraz minutą ciszy.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zwiedzania wystawy. Znajduje się ona w Muzeum Powiśla Dąbrowskiego i będzie czynna do 2 października od poniedziałku do piątku: 10.00 - 18.00, a w soboty od 10.00 - 14.00.

Źródło: inTARnet.pl

Od tygodnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej można oglądać wystawę z okazji 60-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, która została przygotowana przez Oddział dla Dzieci oraz Muzeum Powiśla Dąbrowskiego. Jest tu m.in. płat śmigła alianckiego samolotu Halifax, który lecąc z pomocą powstańcom został zestrzelony przez okupantów i spadł na granicy dwóch gmin: Dąbrowy i Żabna. Na wystawie oprócz publikacji książkowych i zdjęć można zobaczyć pamiątki z powstania związane z naszym miastem. Osobną część stanowi kącik poświęcony pokoleniu Kolumbów - uczestników powstania, osobom, które żyły, walczyły i umierały za ojczyznę. Otwarciu towarzyszyła prelekcja p. Joanny Fido pt. "Godzina W wybiła", której wysłuchały dzieci uczestniczące w wakacyjnych zajęciach w bibliotece. Na zakończenie spotkania dzieci wraz z kierowniczką Oddziału dla Dzieci p. Anną Celińską uczciły wszystkich poległych zapaleniem znicza oraz minutą ciszy.Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zwiedzania wystawy. Znajduje się ona w Muzeum Powiśla Dąbrowskiego i będzie czynna do 2 października od poniedziałku do piątku: 10.00 - 18.00, a w soboty od 10.00 - 14.00. Źródło: inTARnet.pl