Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Apel do mieszkańców gminy Dąbrowa Tarnowska o materiały i dokumenty do kroniki

Apel do mieszkańców gminy Dąbrowa Tarnowska o materiały i dokumenty do kroniki

Apel do mieszkańców gminy Dąbrowa Tarnowska o materiały i dokumenty do kroniki

Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski i Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej Anna Jastrzębiec-Witowska zachęcają mieszkańców miasta i gminy do wzbogacenia nowej edycji publikacji „Dąbrowa Tarnowska. Kronika Miasta i Gminy” o ważne informacje, dokumenty i fotografie dotyczące lokalnej historii.

Wydana w 2015 roku książka autorstwa dra Krzysztofa Moskala, pod redakcją emerytowanej dyrektor MBP w Dąbrowie Tarnowskiej Jadwigi Kusior, cieszyła się dużym uznaniem społeczności lokalnej. Przychylając się do głosów mieszkańców pragnących pozyskać ją, samorząd gminny oraz dąbrowska książnica planują wznowienie tej pozycji w nieco poszerzonej wersji. Być może  są jakieś warte uwagi postacie i fakty historyczne zasługujące na uwzględnienie w rozszerzonym wydaniu kroniki.

Prosimy osoby posiadające dokumenty, zdjęcia czy inne źródła historyczne do ich przedłożenia w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej lub w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Materiały te zostaną zeskanowane i zwrócone właścicielom, a następnie powierzone zespołowi redakcyjnemu, który zadecyduje o ich wykorzystaniu. Zapraszamy do współpracy pasjonatów historii i lokalnego dziedzictwa.

MBP w Dąbrowie Tarnowskiej
Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski i Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej Anna Jastrzębiec-Witowska zachęcają mieszkańców miasta i gminy do wzbogacenia nowej edycji publikacji „Dąbrowa Tarnowska. Kronika Miasta i Gminy” o ważne informacje, dokumenty i fotografie dotyczące lokalnej historii. Wydana w 2015 roku książka autorstwa dra Krzysztofa Moskala, pod redakcją emerytowanej dyrektor MBP w Dąbrowie Tarnowskiej Jadwigi Kusior, cieszyła się dużym uznaniem społeczności lokalnej. Przychylając się do głosów mieszkańców pragnących pozyskać ją, samorząd gminny oraz dąbrowska książnica planują wznowienie tej pozycji w nieco poszerzonej wersji. Być może  są jakieś warte uwagi postacie i fakty historyczne zasługujące na uwzględnienie w rozszerzonym wydaniu kroniki. Prosimy osoby posiadające dokumenty, zdjęcia czy inne źródła historyczne do ich przedłożenia w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej lub w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Materiały te zostaną zeskanowane i zwrócone właścicielom, a następnie powierzone zespołowi redakcyjnemu, który zadecyduje o ich wykorzystaniu. Zapraszamy do współpracy pasjonatów historii i lokalnego dziedzictwa. MBP w Dąbrowie Tarnowskiej