1. Poznajmy stypendystów projektu “Stypendia dla najzdolniejszych”

Poznajmy stypendystów projektu “Stypendia dla najzdolniejszych”

We wtorek 19 maja br. Zarząd Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej podjął uchwałę nr 703/09 w sprawie przyznania stypendiów w ramach projektu "Stypendia dla najzdolniejszych" dla uczniów uczęszczających do szkół ponadgimnazjalnych, dla których Powiat Dąbrowski jest organem prowadzącym. Zgodnie z uchwałą stypendium zostało przyznane 34 uczniom, znajdującym się na uzupełniającej liście rankingowej przedstawionej przez Komisję stypendialną. W dniach 12-25 listopada br. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Dąbrowskiego, którzy spełniali kryteria określone w Regulaminie udzielania stypendiów w ramach projektu "Stypendia dla najzdolniejszych" mogli składać wnioski o przyznanie stypendium. Do Starostwa wpłynęło łącznie 121 wniosków, z czego tylko 119 było poprawnych pod względem formalnym i merytorycznym. Komisja stypendialna powołana przez Zarząd Powiatu sprawdziła wnioski, następnie utworzyła listę rankingową, którą Zarząd Powiatu Dąbrowskiego zatwierdził w grudniu ubiegłego roku. Niestety ze względu na ograniczenia finansowe projektu stypendium zostało przyznane tylko 85 uczniom klas II, III i IV zajmującym najwyższe miejsca na liście rankingowej. W 2009 roku, decyzją Województwa Małopolskiego wydłużono okres realizacji projektu „Stypendia dla najzdolniejszych", co oznacza, że stypendium zostaje przyznane również uczniom, których wnioski o przyznanie stypendium (złożone w listopadzie 2008 r.) spełniały wymogi formalne i merytoryczne, jednak nie otrzymali oni stypendium z powodu ograniczeń finansowych, jakie zakładał projekt. W związku z powyższym Zarząd Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej uchwałą nr 703/09 przyznał stypendium pozostałym 34 uczniom, którzy ze względu na brak środków finansowych nie otrzymali stypendium w grudniu 2008 r.Stypendium w kwocie 2 000 brutto, zostanie wypłacone 34 stypendystom w terminie do 22 maja 2009 r. W załączeniu uchwała Zarządu Powiatu nr 703/09 wraz z załącznikiem, tj. uzupełniającą Listą rankingową stypendystów projektu "Stypendia dla najzdolniejszych". Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.