Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Praca na drogach

Praca na drogach

Około 40 bezrobotnych znajdzie pracę w ramach programu "Drogowiec". Zostaną zatrudnieni przez samorząd powiatu dąbrowskiego oraz gminy Powiśla. 
Powiatowy Urząd Pracy otrzymał właśnie pieniądze na ten cel. 300 tysięcy złotych wystarczy na zatrudnienie tej grupy do końca roku. Prace rozpoczną pod koniec tego lub na początku przyszłego tygodnia. 
Jak tłumaczy starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski z oferty będą mogli skorzystać bezrobotni, którzy w ewidencji PUP figurują co najmniej przez dwa lata. Przewidziano odstępstwo od tej zasady. Dotyczy to rodzin, w których obydwoje z rodziców są bez pracy i prawa do zasiłku, w tej sytuacji jedno z nich będzie mogło liczyć na zatrudnienie. 
O tym, ile osób z danej gminy otrzyma pracę, będzie decydowała stopa bezrobocia. Dla mieszkańców Gręboszowa i Bolesławia zarezerwowano wstępnie po cztery etaty, a dla osób z gminy Dąbrowa Tarnowska i Szczucin po kilkanaście miejsc. (MIR) 

Źródło: Gazeta Krakowska

Około 40 bezrobotnych znajdzie pracę w ramach programu "Drogowiec". Zostaną zatrudnieni przez samorząd powiatu dąbrowskiego oraz gminy Powiśla.  Powiatowy Urząd Pracy otrzymał właśnie pieniądze na ten cel. 300 tysięcy złotych wystarczy na zatrudnienie tej grupy do końca roku. Prace rozpoczną pod koniec tego lub na początku przyszłego tygodnia.  Jak tłumaczy starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski z oferty będą mogli skorzystać bezrobotni, którzy w ewidencji PUP figurują co najmniej przez dwa lata. Przewidziano odstępstwo od tej zasady. Dotyczy to rodzin, w których obydwoje z rodziców są bez pracy i prawa do zasiłku, w tej sytuacji jedno z nich będzie mogło liczyć na zatrudnienie.  O tym, ile osób z danej gminy otrzyma pracę, będzie decydowała stopa bezrobocia. Dla mieszkańców Gręboszowa i Bolesławia zarezerwowano wstępnie po cztery etaty, a dla osób z gminy Dąbrowa Tarnowska i Szczucin po kilkanaście miejsc. (MIR)  Źródło: Gazeta Krakowska