Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Prace przy budowie strażnicy postępują

Prace przy budowie strażnicy postępują

Prace przy budowie strażnicy postępują

Przy ulicy Żabieńskiej w Dąbrowie Tarnowskiej powstaje nowoczesna strażnica za ponad 17 mln zł. Prace są już mocno zaawansowane.

16 lipca budowę wizytował Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski wraz ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem i Wicestarostą Krzysztofem Brykiem.

Jak widać obecnie trwają prace przy budowie strażnicy, w której swoją siedzibę będzie mieć Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej. Wzniesiono już mury magazynu, który będzie służył przechowywaniu zapasów oraz rezerw sprzętu i materiałów niezbędnych dla potrzeb ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej. Całkowita powierzchnia powstającego obiektu wynosić będzie blisko 3,5 tys. m2.

Ponadto powstał plac manewrowy i plac ćwiczeń oraz zbiornik z wodą. Wykonano też przyłącz wodociągowy, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, a także instalację wodno-kanalizacyjną.

Podczas dzisiejszego spotkania przedstawiciele samorządu powiatowego wspólnie z posłem ziemi dąbrowskiej i Komendantem PSP st. bryg. Krzysztofem Kolarczykiem  rozmawiali na temat powstającego obiektu, w szczególności magazynu przeciwpowodziowego.

Inwestycja ta jest niezmiernie ważna dla naszego regionu. Tegoroczne, majowe podtopienia i powódź na Powiślu Dąbrowskim to potwierdziły. Powstający magazyn ma służyć wszystkim mieszkańcom naszego powiatu, dlatego też ważne jest by samorządy gminne aktywnie włączyły się w realizację tej inwestycji i udzieliły wsparcia finansowego na wyposażenie w sprzęt pozwalający na skuteczną walkę z żywiołem, a także dalsze utrzymanie magazynu przeciwpowodziowego.

Zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2020 roku.

mags

Przy ulicy Żabieńskiej w Dąbrowie Tarnowskiej powstaje nowoczesna strażnica za ponad 17 mln zł. Prace są już mocno zaawansowane. 16 lipca budowę wizytował Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski wraz ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem i Wicestarostą Krzysztofem Brykiem. Jak widać obecnie trwają prace przy budowie strażnicy, w której swoją siedzibę będzie mieć Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej. Wzniesiono już mury magazynu, który będzie służył przechowywaniu zapasów oraz rezerw sprzętu i materiałów niezbędnych dla potrzeb ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej. Całkowita powierzchnia powstającego obiektu wynosić będzie blisko 3,5 tys. m2. Ponadto powstał plac manewrowy i plac ćwiczeń oraz zbiornik z wodą. Wykonano też przyłącz wodociągowy, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, a także instalację wodno-kanalizacyjną. Podczas dzisiejszego spotkania przedstawiciele samorządu powiatowego wspólnie z posłem ziemi dąbrowskiej i Komendantem PSP st. bryg. Krzysztofem Kolarczykiem  rozmawiali na temat powstającego obiektu, w szczególności magazynu przeciwpowodziowego. Inwestycja ta jest niezmiernie ważna dla naszego regionu. Tegoroczne, majowe podtopienia i powódź na Powiślu Dąbrowskim to potwierdziły. Powstający magazyn ma służyć wszystkim mieszkańcom naszego powiatu, dlatego też ważne jest by samorządy gminne aktywnie włączyły się w realizację tej inwestycji i udzieliły wsparcia finansowego na wyposażenie w sprzęt pozwalający na skuteczną walkę z żywiołem, a także dalsze utrzymanie magazynu przeciwpowodziowego. Zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2020 roku. mags