Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej”

„Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej”

„Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej”

22 listopada 2011 r. w pięknych wnętrzach Zamku Królewskiego w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie i uhonorowanie firm biorących udział w konkursie organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy. Wręczone zostały nagrody im. Haliny Krahelskiej oraz wyróżnienia i statuetki XVIII edycji konkursu „Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej". Podczas tej uroczystości Minister Anna Tomczyk (Główny Inspektor Pracy) zaznaczyła, że nagrodzono te firmy, które dbają o bezpieczeństwo pracowników, przestrzegają przepisów bhp ale również starają się robić jeszcze więcej niż to, co zapewniają przepisy. Zdaniem Minister przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy staje się w Polsce coraz modniejsze. Wielu pracodawców stara się zapewnić swoim pracownikom nie tylko bezpieczne warunki pracy ale też sprawić, by praca była dla nich także przyjemnością a nie wyłącznie- koniecznością. I właśnie tacy pracodawcy zasługują na najwyższe uznanie. Najlepsi spośród laureatów finału, w którym wzięła udział firma Akcent Studio Jarosława Gęzy z Dąbrowy Tarnowskiej otrzymali statuetki MECUM TUTISSIMUS IBIS („Ze mną będziesz najbezpieczniejszy").

Dla dąbrowskiej firmy finał oraz udział w uroczystości na Zamku Królewskim na zaproszenie Pani Minister to ogromne wyróżnienie.

W gali na Zamku Królewskim w Warszawie wzięli udział: przedstawiciele Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej, Rządu, Rady Ochrony Pracy, organów nadzoru i kontroli warunków pracy, środowisk naukowych, stowarzyszeń działających w ochronie pracy, związków zawodowych i organizacji pracodawców oraz Państwowej Inspekcji Pracy.

Po części oficjalnej można było wymienić doświadczenia z wybitnymi osobami, które dla bezpieczeństwa pracy poświęcają całe swoje życie.

Minister Anna Tomczyk osobiście pogratulowała sukcesu Jarosławowi Gęzie właścicielowi Akcent Studio i życzyła, by za trzy lata sięgnął po najwyższy laur tego konkursu.

Rozmowy, które towarzyszyły spotkaniu dotyczyły między innymi nowych rozwiązań technicznych, głównie bezpieczeństwa maszyn, z którymi zapoznał gości Józef Gierasimiuk, pracownik od 40 lat związany Centralnym Instytutem Ochrony Pracy – Państwowym Instytutem Badawczym, stojący na czele Zespołu ds. Certyfikacji Maszyn i Elementów Bezpieczeństwa również uhonorowany w tym dniu nagrodą im. Haliny Krahelskiej. Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Marek Nościusz poświecił swój czas na zaznajomienie się z firmą Akcent Studio oraz problemami bhp na ziemi dąbrowskiej. Przez całą edycję XVIII konkursu „Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej" wspierali i służyli radą dąbrowskiej firmie Okręgowy Inspektor Pracy Tadeusz Fic oraz nadinspektor Ryszard Iwaniec z OIP Kraków.

Opracowanie: Andrzej Dziedzic

22 listopada 2011 r. w pięknych wnętrzach Zamku Królewskiego w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie i uhonorowanie firm biorących udział w konkursie organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy. Wręczone zostały nagrody im. Haliny Krahelskiej oraz wyróżnienia i statuetki XVIII edycji konkursu „Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej". Podczas tej uroczystości Minister Anna Tomczyk (Główny Inspektor Pracy) zaznaczyła, że nagrodzono te firmy, które dbają o bezpieczeństwo pracowników, przestrzegają przepisów bhp ale również starają się robić jeszcze więcej niż to, co zapewniają przepisy. Zdaniem Minister przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy staje się w Polsce coraz modniejsze. Wielu pracodawców stara się zapewnić swoim pracownikom nie tylko bezpieczne warunki pracy ale też sprawić, by praca była dla nich także przyjemnością a nie wyłącznie- koniecznością. I właśnie tacy pracodawcy zasługują na najwyższe uznanie. Najlepsi spośród laureatów finału, w którym wzięła udział firma Akcent Studio Jarosława Gęzy z Dąbrowy Tarnowskiej otrzymali statuetki MECUM TUTISSIMUS IBIS („Ze mną będziesz najbezpieczniejszy"). Dla dąbrowskiej firmy finał oraz udział w uroczystości na Zamku Królewskim na zaproszenie Pani Minister to ogromne wyróżnienie. W gali na Zamku Królewskim w Warszawie wzięli udział: przedstawiciele Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej, Rządu, Rady Ochrony Pracy, organów nadzoru i kontroli warunków pracy, środowisk naukowych, stowarzyszeń działających w ochronie pracy, związków zawodowych i organizacji pracodawców oraz Państwowej Inspekcji Pracy. Po części oficjalnej można było wymienić doświadczenia z wybitnymi osobami, które dla bezpieczeństwa pracy poświęcają całe swoje życie. Minister Anna Tomczyk osobiście pogratulowała sukcesu Jarosławowi Gęzie właścicielowi Akcent Studio i życzyła, by za trzy lata sięgnął po najwyższy laur tego konkursu. Rozmowy, które towarzyszyły spotkaniu dotyczyły między innymi nowych rozwiązań technicznych, głównie bezpieczeństwa maszyn, z którymi zapoznał gości Józef Gierasimiuk, pracownik od 40 lat związany Centralnym Instytutem Ochrony Pracy – Państwowym Instytutem Badawczym, stojący na czele Zespołu ds. Certyfikacji Maszyn i Elementów Bezpieczeństwa również uhonorowany w tym dniu nagrodą im. Haliny Krahelskiej. Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Marek Nościusz poświecił swój czas na zaznajomienie się z firmą Akcent Studio oraz problemami bhp na ziemi dąbrowskiej. Przez całą edycję XVIII konkursu „Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej" wspierali i służyli radą dąbrowskiej firmie Okręgowy Inspektor Pracy Tadeusz Fic oraz nadinspektor Ryszard Iwaniec z OIP Kraków. Opracowanie: Andrzej Dziedzic