Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Prezentacja Węgier przez Klub „Euroczat” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

Prezentacja Węgier przez Klub „Euroczat” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

Prezentacja Węgier przez Klub „Euroczat” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

W czwartek 7 stycznia 2010 r. Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski wziął udział w akademii szkolnej w Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej poświęconej kulturze i historii Węgier.
Zaproszenie na uroczystość przyjęli : Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek i Dyrektor MBP Jadwiga Kusior.

Ta malownicza i widowiskowa akademia została przygotowana przez uczniów Szkolnego Klubu Europejskiego „Euroczat" z klasy VI b i III b oraz wychowanków świetlicy szkolnej . Zadaniem działalności klubu jest przybliżenie uczniom historii, kultury i tradycji państw - członków Unii Europejskiej. Dlatego zarówno goście jak i społeczność szkolna mieli kapitalną okazję obejrzenia programu, który w sposób nieszablonowy a trafny i łatwy do zapamiętania, - przybliżał zwyczaje i wydarzenia z przeszłości Węgier.

Po skończonej akademii, w swoim krótkim wystąpieniu, Starosta Dąbrowski nawiązując do tematyki spotkania podzielił się z uczniami swoim doświadczeniem ze współpracy Powiatu Dąbrowskiego z XVIII dzielnicą Budapesztu.

Na zakończenie uroczystości wystąpił dyrektor szkoły Zbigniew Soja, który podziękował; gościom za przybycie a występującym w prezentacji uczniom za udane przedstawienie.
Materiały wykorzystane w pokazie udostępniło Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.
Prezentacje przygotowały opiekunki klubu : Małgorzata Gawlik, Marzanna Pikul, Renata Klimek oraz wychowawczyni świetlicy Jadwiga Miś.

W czwartek 7 stycznia 2010 r. Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski wziął udział w akademii szkolnej w Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej poświęconej kulturze i historii Węgier.Zaproszenie na uroczystość przyjęli : Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek i Dyrektor MBP Jadwiga Kusior. Ta malownicza i widowiskowa akademia została przygotowana przez uczniów Szkolnego Klubu Europejskiego „Euroczat" z klasy VI b i III b oraz wychowanków świetlicy szkolnej . Zadaniem działalności klubu jest przybliżenie uczniom historii, kultury i tradycji państw - członków Unii Europejskiej. Dlatego zarówno goście jak i społeczność szkolna mieli kapitalną okazję obejrzenia programu, który w sposób nieszablonowy a trafny i łatwy do zapamiętania, - przybliżał zwyczaje i wydarzenia z przeszłości Węgier. Po skończonej akademii, w swoim krótkim wystąpieniu, Starosta Dąbrowski nawiązując do tematyki spotkania podzielił się z uczniami swoim doświadczeniem ze współpracy Powiatu Dąbrowskiego z XVIII dzielnicą Budapesztu. Na zakończenie uroczystości wystąpił dyrektor szkoły Zbigniew Soja, który podziękował; gościom za przybycie a występującym w prezentacji uczniom za udane przedstawienie.Materiały wykorzystane w pokazie udostępniło Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.Prezentacje przygotowały opiekunki klubu : Małgorzata Gawlik, Marzanna Pikul, Renata Klimek oraz wychowawczyni świetlicy Jadwiga Miś.