Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”

Program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”

Program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”

W dniu 23 listopada 2017 roku zostało podpisane porozumienie na realizację zadań z zakresu administracji rządowej, które będzie realizować Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Dąbrowie Tarnowskiej. Zadania wynikają z programu wsparcia dla rodzin „Za życiem" finansowanego ze środków budżetu państwa na podstawie Porozumienia Nr MEN/2017/DWKI/1667 zawartego pomiędzy Ministerstwem Edukacji Narodowej i Powiatem Dąbrowskim.

W ramach programu zorganizowane zostało wczesne wspomaganie rozwoju dziecka dla dzieci z niepełnosprawnością. Program obejmuje ponadto pomoc dzieciom w postaci dodatkowych usług terapeutów, fizjoterapeutów, psychologów, pedagogów, logopedów i innych specjalistów.

Program realizowany będzie w latach 2018 – 2021. W 2017 roku została  wyposażona sala do zajęć z małymi dziećmi w pomoce do zajęć integracji sensorycznej, zajęć logopedycznych i terapeutycznych. Zakupiono także pomoce do zajęć z zakresu rehabilitacji ruchowej. Kwota dofinansowania wynosiła 15 000 zł.

Składam serdeczne podziękowania Panu Staroście za podpisanie porozumienia, pomoc w organizacji i realizacji programu. Szczególne podziękowania składam pracownikom poradni, którzy realizują zajęcia z dziećmi. Za ich pomoc przy opracowaniu dokumentacji, za zakup pomocy i urządzenie gabinetu do pracy z dzieckiem - wyraża wdzięczność dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Zgodnie z zadaniami ośrodka objęto pomocą wieloaspektową 7 dzieci z Powiatu Dąbrowskiego. Dzieci systematycznie biorą udział w zajęciach usprawniających rozwój psychofizyczny. Z dziećmi i rodzicami pracują psycholog, neurologopeda, terapeuta pedagogiczny, terapeuta zajęć integracji sensorycznej oraz fizjoterapeuta.

Do realizacji programu opracowano dokumentację, która obejmuje plan pracy, indywidualne programy pomocy dzieciom. Wszyscy rodzice są zainteresowani programem, chętnie uczestniczą w zajęciach z dziećmi.

W dniu 23 listopada 2017 roku zostało podpisane porozumienie na realizację zadań z zakresu administracji rządowej, które będzie realizować Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Dąbrowie Tarnowskiej. Zadania wynikają z programu wsparcia dla rodzin „Za życiem" finansowanego ze środków budżetu państwa na podstawie Porozumienia Nr MEN/2017/DWKI/1667 zawartego pomiędzy Ministerstwem Edukacji Narodowej i Powiatem Dąbrowskim. W ramach programu zorganizowane zostało wczesne wspomaganie rozwoju dziecka dla dzieci z niepełnosprawnością. Program obejmuje ponadto pomoc dzieciom w postaci dodatkowych usług terapeutów, fizjoterapeutów, psychologów, pedagogów, logopedów i innych specjalistów. Program realizowany będzie w latach 2018 – 2021. W 2017 roku została  wyposażona sala do zajęć z małymi dziećmi w pomoce do zajęć integracji sensorycznej, zajęć logopedycznych i terapeutycznych. Zakupiono także pomoce do zajęć z zakresu rehabilitacji ruchowej. Kwota dofinansowania wynosiła 15 000 zł. Składam serdeczne podziękowania Panu Staroście za podpisanie porozumienia, pomoc w organizacji i realizacji programu. Szczególne podziękowania składam pracownikom poradni, którzy realizują zajęcia z dziećmi. Za ich pomoc przy opracowaniu dokumentacji, za zakup pomocy i urządzenie gabinetu do pracy z dzieckiem - wyraża wdzięczność dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Zgodnie z zadaniami ośrodka objęto pomocą wieloaspektową 7 dzieci z Powiatu Dąbrowskiego. Dzieci systematycznie biorą udział w zajęciach usprawniających rozwój psychofizyczny. Z dziećmi i rodzicami pracują psycholog, neurologopeda, terapeuta pedagogiczny, terapeuta zajęć integracji sensorycznej oraz fizjoterapeuta. Do realizacji programu opracowano dokumentację, która obejmuje plan pracy, indywidualne programy pomocy dzieciom. Wszyscy rodzice są zainteresowani programem, chętnie uczestniczą w zajęciach z dziećmi.