Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Program ochrony powietrza dla województwa małopolskiego

Program ochrony powietrza dla województwa małopolskiego

Program ochrony powietrza dla województwa małopolskiego

Program ochrony powietrza dla województwa małopolskiego został uchwalony przez Sejmik Województwa Małopolskiego 28 września 2020 roku. Ma on na celu osiągnięcie dopuszczalnych poziomów zanieczyszczeń w powietrzu, wyznaczonych w przepisach polskich i unijnych, w możliwie najszybszym terminie.

Program wyznacza najefektywniejsze działania, aby osiągnąć poziom dopuszczalny pyłu PM10 oraz PM2.5 w powietrzu nie później niż do roku 2023 oraz poziom docelowy benzo(a)pirenu i dopuszczalny dwutlenku azotu nie później niż do roku 2026.

Obecnie proponowane działania naprawcze skupiają się na wsparciu realizacji postanowień uchwał antysmogowych oraz wykorzystania środków w ramach rządowych programów: Czyste Powietrze, Stop Smog i ulgi termomodernizacyjnej.

 

 

 

Program ochrony powietrza dla województwa małopolskiego został uchwalony przez Sejmik Województwa Małopolskiego 28 września 2020 roku. Ma on na celu osiągnięcie dopuszczalnych poziomów zanieczyszczeń w powietrzu, wyznaczonych w przepisach polskich i unijnych, w możliwie najszybszym terminie. Program wyznacza najefektywniejsze działania, aby osiągnąć poziom dopuszczalny pyłu PM10 oraz PM2.5 w powietrzu nie później niż do roku 2023 oraz poziom docelowy benzo(a)pirenu i dopuszczalny dwutlenku azotu nie później niż do roku 2026. Obecnie proponowane działania naprawcze skupiają się na wsparciu realizacji postanowień uchwał antysmogowych oraz wykorzystania środków w ramach rządowych programów: Czyste Powietrze, Stop Smog i ulgi termomodernizacyjnej.       Pliki do pobrania Pobierz plik Program ochrony powietrza dla województwa małopolskiego (streszczenie).pdf