1. Program restrukturyzacyjny szpitala zrealizowany

Program restrukturyzacyjny szpitala zrealizowany

W ubiegłym tygodniu miało miejsce spotkanie Starosty dąbrowskiego Krzysztofa Kaczmarskiego, dyrektora ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej Pani Teresy Kopczyńskiej i Wojewody Małopolskiego. Dąbrowska delegacja przekazała władzom województwa zatwierdzone wykonanie programu restrukturyzacyjnego szpitala powiatowego. Program restrukturyzacyjny został w całości zrealizowany przez szpital, zgodnie z przyjętymi założeniami i podjętą wcześniej decyzją Wojewody Małopolskiego. Dąbrowski szpital zrealizował program jako drugi w całym województwie małopolskim. Jesteśmy zadowoleni, ponieważ przyjęte założenia programu zostały wykonane. Należy do nich głównie wypłata zobowiązań wobec pracowników z tytułu ustawy 203, zapłata wymaganych zobowiązań publiczno – prawnych oraz zobowiązań cywilnoprawnych wobec dostawców. Zaciągnięty został częściowo kredyt bankowy oraz istnieje szansa jego 80% umorzenia – mówi Krzysztof Kaczmarski Starosta Dąbrowski. Wyjaśnienia wymaga natomiast umorzenie zobowiązań wobec ZUS. W związku z realizacją programu odciążyliśmy budżet szpitala a tym samym poprawiła się sytuacja powiatu.