Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Promesa od premiera

Promesa od premiera

Promesa od premiera

W sali konferencyjnej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy al. Solidarności w Tarnowie premier Leszek Miller wręczył wczoraj 138 promes powodziowych przedstawicielom samorządów lokalnych z całej Małopolski. Są to potwierdzenia, że małopolskie miasta i gminy otrzymają jeszcze w tym roku pieniądze z rządowej puli przeznaczonej na usuwanie skutków powodzi, które tak bardzo trapiły nasz region w ostatnich latach.

Kwota przyznana wczoraj samorządom z województwa małopolskiego nie jest wcale mała, bo w sumie jest to blisko 22 mln zł. Premier Leszek Miller powiedział wczoraj, że pieniądze te przyznano małopolskim gminom wcale nie tylko dlatego, że zniszczenia wywołane przez powodzie były tu aż tak duże.

- Tak duże pieniądze powodziowe postanowiliśmy przyznać samorządom z terenu województwa także dlatego, że w małopolskich gminach wydawane są one przykładowo - powiedział premier Leszek Miller. - Współpraca z małopolskimi samorządami układa się nam od lat bardzo dobrze pod tym względem.

Promesy przekazane wczoraj osobiście przez premiera wójtom, burmistrzom i starostom opiewały na różne kwoty. Na przykład burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek odebrał wczoraj promesę, na mocy której miasto i gmina Dąbrowa Tarnowska otrzymają z rządowej puli kwotę stu tysięcy zł.
- Kwotę stu tysięcy zł otrzymaliśmy od rządu na odbudowę zniszczonej powodziami infrastruktury drogowej - powiedział nam tuż po wręczeniu promesy burmistrz Stanisław Początek. - Kwota ta zostanie przez nas wykorzystana na odbudowę drogi w miejscowości Smęgorzów. Do tej kwoty dołożymy około 50 tysięcy zł z budżetu gminy, co pozwoli nam odbudować drogę w Smęgorzowie na odcinku około jednego kilometra. Na tej długości zostanie położony nowy dywanik asfaltowy.

Po konferencji prasowej w MUW południu uczestnicy rządowej kolumny wraz z premierem udali się do Rzepiennika Strzyżewskiego, gdzie na miejscu oglądano obiekty odbudowane z pieniędzy powodziowych. Przekazane tam zostały m.in. na odnowienie Domu Strażaka, w którym mieści się remiza i biblioteka. (Smol)

Źródło: Dziennik Polski

W sali konferencyjnej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy al. Solidarności w Tarnowie premier Leszek Miller wręczył wczoraj 138 promes powodziowych przedstawicielom samorządów lokalnych z całej Małopolski. Są to potwierdzenia, że małopolskie miasta i gminy otrzymają jeszcze w tym roku pieniądze z rządowej puli przeznaczonej na usuwanie skutków powodzi, które tak bardzo trapiły nasz region w ostatnich latach. Kwota przyznana wczoraj samorządom z województwa małopolskiego nie jest wcale mała, bo w sumie jest to blisko 22 mln zł. Premier Leszek Miller powiedział wczoraj, że pieniądze te przyznano małopolskim gminom wcale nie tylko dlatego, że zniszczenia wywołane przez powodzie były tu aż tak duże. - Tak duże pieniądze powodziowe postanowiliśmy przyznać samorządom z terenu województwa także dlatego, że w małopolskich gminach wydawane są one przykładowo - powiedział premier Leszek Miller. - Współpraca z małopolskimi samorządami układa się nam od lat bardzo dobrze pod tym względem. Promesy przekazane wczoraj osobiście przez premiera wójtom, burmistrzom i starostom opiewały na różne kwoty. Na przykład burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek odebrał wczoraj promesę, na mocy której miasto i gmina Dąbrowa Tarnowska otrzymają z rządowej puli kwotę stu tysięcy zł.- Kwotę stu tysięcy zł otrzymaliśmy od rządu na odbudowę zniszczonej powodziami infrastruktury drogowej - powiedział nam tuż po wręczeniu promesy burmistrz Stanisław Początek. - Kwota ta zostanie przez nas wykorzystana na odbudowę drogi w miejscowości Smęgorzów. Do tej kwoty dołożymy około 50 tysięcy zł z budżetu gminy, co pozwoli nam odbudować drogę w Smęgorzowie na odcinku około jednego kilometra. Na tej długości zostanie położony nowy dywanik asfaltowy. Po konferencji prasowej w MUW południu uczestnicy rządowej kolumny wraz z premierem udali się do Rzepiennika Strzyżewskiego, gdzie na miejscu oglądano obiekty odbudowane z pieniędzy powodziowych. Przekazane tam zostały m.in. na odnowienie Domu Strażaka, w którym mieści się remiza i biblioteka. (Smol) Źródło: Dziennik Polski