Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Promesy dla powiatu dąbrowskiego

Promesy dla powiatu dąbrowskiego

Promesy dla powiatu dąbrowskiego

W powiecie dąbrowskim będą realizowane kolejne inwestycje. W poniedziałek, 23 września br. na Powiślu gościł Wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec, który wręczył lokalnym samorządowcom promesy z Funduszu Dróg Samorządowych na łączną kwotę ponad 7,5 mln zł. Środki zewnętrzne na poprawę infrastruktury drogowej otrzymał samorząd powiatowy, a także gminy Bolesław, Dąbrowa Tarnowska, Olesno i Szczucin.

W spotkaniach wicewojewody u włodarzy gmin i uroczystym wręczeniu symbolicznych czeków uczestniczył Poseł ziemi dąbrowskiej Wiesław Krajewski, a także Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Wicestarosta Krzysztof Bryk.

Promesy, które pozwolą zrealizować naszemu samorządowi dwie inwestycje na drogach powiatowych, z rąk wicewojewody odebrali Starosta i Wicestarosta podczas sesji Rady Powiatu.

Środki zewnętrzne z Funduszu Dróg Samorządowych, które trafiły do samorządu powiatowego w wysokości 2 201 585 zł są przeznaczone na przebudowę drogi powiatowej nr 1310K w miejscowości Olesno.

Powiat Dąbrowski otrzymał również promesę w wysokości 976 339,46 zł w ramach usuwania skutków powodzi z 2019 roku na remont drogi powiatowej nr 1311K w miejscowości Zalipie.

Dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych Powiat będzie mógł przebudować drogą powiatową na ul. Leśnej w Oleśnie na odcinku blisko 1 km. Zostanie wykonana nowa podbudowa oraz nawierzchnia drogi, ścieżka pieszo - rowerowa oraz chodniki, a w celu zwiększenie bezpieczeństwa zostanie wykonane przejście aktywne dla pieszych. Droga zostanie także odwodniona oraz uzyska  nowe oznakowanie poziome i pionowe. Realizacja zadanie rozpocznie się na przełomie I i II kwartału 2020 roku.

W powiecie dąbrowskim będą realizowane kolejne inwestycje. W poniedziałek, 23 września br. na Powiślu gościł Wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec, który wręczył lokalnym samorządowcom promesy z Funduszu Dróg Samorządowych na łączną kwotę ponad 7,5 mln zł. Środki zewnętrzne na poprawę infrastruktury drogowej otrzymał samorząd powiatowy, a także gminy Bolesław, Dąbrowa Tarnowska, Olesno i Szczucin. W spotkaniach wicewojewody u włodarzy gmin i uroczystym wręczeniu symbolicznych czeków uczestniczył Poseł ziemi dąbrowskiej Wiesław Krajewski, a także Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Wicestarosta Krzysztof Bryk. Promesy, które pozwolą zrealizować naszemu samorządowi dwie inwestycje na drogach powiatowych, z rąk wicewojewody odebrali Starosta i Wicestarosta podczas sesji Rady Powiatu. Środki zewnętrzne z Funduszu Dróg Samorządowych, które trafiły do samorządu powiatowego w wysokości 2 201 585 zł są przeznaczone na przebudowę drogi powiatowej nr 1310K w miejscowości Olesno. Powiat Dąbrowski otrzymał również promesę w wysokości 976 339,46 zł w ramach usuwania skutków powodzi z 2019 roku na remont drogi powiatowej nr 1311K w miejscowości Zalipie. Dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych Powiat będzie mógł przebudować drogą powiatową na ul. Leśnej w Oleśnie na odcinku blisko 1 km. Zostanie wykonana nowa podbudowa oraz nawierzchnia drogi, ścieżka pieszo - rowerowa oraz chodniki, a w celu zwiększenie bezpieczeństwa zostanie wykonane przejście aktywne dla pieszych. Droga zostanie także odwodniona oraz uzyska  nowe oznakowanie poziome i pionowe. Realizacja zadanie rozpocznie się na przełomie I i II kwartału 2020 roku.