Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Promocja książki Sławomira Batora pt. "Dąbrowa Tarnowska w legendach i opowiadaniach"

Promocja książki Sławomira Batora pt. "Dąbrowa Tarnowska w legendach i opowiadaniach"

Promocja książki Sławomira Batora pt.

13 grudnia odbyła się promocja książki "Dąbrowa Tarnowska w legendach i opowiadaniach" autorstwa Sławomira Batora. Publikacja jest skarbnicą wiedzy o przeszłości i tajemnicach stolicy naszego powiatu.  Przeczytać możemy w niej o pięknej zapince, o tym jak dęby przegoniły wojów księcia Brzetysława, o tym jak sołtys Mikołaj wyruszył na wojnę z Krzyżakami, jak proboszcz Janko przywiózł piękną Madonnę do Dąbrowy, o rycerzu Janie, który założył Dąbrowę, a także jak okrutni Tatarzy omijali z daleka dąbrowskie gaje. Są też opowieści o bohaterstwie rodziny Mędalów z Szarwarku, lotnikach dąbrowskiego Halifaksa JP – 276 A i największej akcji żołnierzy wyklętych powiatu dąbrowskiego.

Jest to niezwykle ciekawe i barwne wydanie, które zdobią ilustracje wykonane przez uczniów dąbrowszczyzny w ramach konkursu zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej pt. „Moja ilustracja do legend i opowiadań o Dąbrowie Tarnowskiej”.

Wydarzenie miało miejsce w Restauracji Hotelu Cristal Park w Dąbrowie Tarnowskiej i zgromadziło zaproszonych gości i mieszkańców regionu.

Samorząd powiatowy reprezentowali Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk oraz Sekretarz Powiatu dr Anna Mikos. Wicestarosta przekazał gratulacje autorowi, wyrażając głębokie przekonanie, że ta wspaniała książka, zawierająca w sobie niezwykle ciekawą i bogatą historię bez wątpienia stanie się cenną lekturą dla mieszkańców, w szczególności pasjonatów historii. Życzył również dalszych sukcesów literackich i artystycznych, spełnienia wszelkich planów i zamierzeń oraz owocnej pracy z dziećmi i młodzieżą.

Podczas spotkania nagrodzono autorów prac, które znalazły się w publikacji. Wydarzenie uświetnili swoimi występami uczestnicy Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej dla dzieci i młodzieży "Poszukiwania".

Spotkanie zostało zorganizowane przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego, Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Dąbrowski Dom Kultury.

13 grudnia odbyła się promocja książki "Dąbrowa Tarnowska w legendach i opowiadaniach" autorstwa Sławomira Batora. Publikacja jest skarbnicą wiedzy o przeszłości i tajemnicach stolicy naszego powiatu.  Przeczytać możemy w niej o pięknej zapince, o tym jak dęby przegoniły wojów księcia Brzetysława, o tym jak sołtys Mikołaj wyruszył na wojnę z Krzyżakami, jak proboszcz Janko przywiózł piękną Madonnę do Dąbrowy, o rycerzu Janie, który założył Dąbrowę, a także jak okrutni Tatarzy omijali z daleka dąbrowskie gaje. Są też opowieści o bohaterstwie rodziny Mędalów z Szarwarku, lotnikach dąbrowskiego Halifaksa JP – 276 A i największej akcji żołnierzy wyklętych powiatu dąbrowskiego. Jest to niezwykle ciekawe i barwne wydanie, które zdobią ilustracje wykonane przez uczniów dąbrowszczyzny w ramach konkursu zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej pt. „Moja ilustracja do legend i opowiadań o Dąbrowie Tarnowskiej”. Wydarzenie miało miejsce w Restauracji Hotelu Cristal Park w Dąbrowie Tarnowskiej i zgromadziło zaproszonych gości i mieszkańców regionu. Samorząd powiatowy reprezentowali Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk oraz Sekretarz Powiatu dr Anna Mikos. Wicestarosta przekazał gratulacje autorowi, wyrażając głębokie przekonanie, że ta wspaniała książka, zawierająca w sobie niezwykle ciekawą i bogatą historię bez wątpienia stanie się cenną lekturą dla mieszkańców, w szczególności pasjonatów historii. Życzył również dalszych sukcesów literackich i artystycznych, spełnienia wszelkich planów i zamierzeń oraz owocnej pracy z dziećmi i młodzieżą. Podczas spotkania nagrodzono autorów prac, które znalazły się w publikacji. Wydarzenie uświetnili swoimi występami uczestnicy Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej dla dzieci i młodzieży "Poszukiwania". Spotkanie zostało zorganizowane przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego, Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Dąbrowski Dom Kultury.