1. Promocja na Węgrzech

Promocja na Węgrzech

W weekend delegacja z Powiatu Dąbrowskiego prezentowała nasz region w Budapeszcie podczas odbywającego się tam I Festiwalu Polski i VI Gali Polonii.Na zaproszenie Stołecznego Samorządu Mniejszości Polskiej w Budapeszcie reprezentowanego przez Katarzynę Balogh, na Węgry wyjechała Orkiestra Dęta ze Szczucina, Zalipianki z „Malowanej Wsi Zalipie", oraz przedstawiciele przedsiębiorców – Firma TARSMAK z Radgoszczy.W XVIII Dzielnicy Budapesztu Pestszentlőrinc-Pestszentimre promowali się również przedsiębiorcy z Zakopanego, zespół folklorystyczny z Chojnic oraz zespoły polonijne z Węgier. Na scenie wystąpiło ponad dwustu uczestników.Dwukrotny występ Orkiestry Dętej ze Szczucina pod batutą kapelmistrza Jarosława Dzięgla, cieszył się dużymi brawami ze strony oglądającej publiczności. Pięknie zaprezentowały się również wokalistki orkiestry Gabriela Sołtys i Karolina Mach. Prezesem stowarzyszenia „Orkiestra Dęta przy OSP w Szczucinie" jest Andrzej Urbanik. Orkiestra skupia ponad 40 członków, dzieci, młodzieży, ludzi pracujących zawodowo i będących już na emeryturze – mówił Prezes Urbanik.Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko firmy TARSMAK z Radgoszczy, która oferowała różnego rodzaju sosy, majonezy, musztardy. Firma ta z powodzeniem prezentowała już swoją ofertę na Węgrzech. Było to w ubiegłym roku. Przywieziony w tym roku zapas produktów szybko został rozdysponowany wśród odwiedzających stoisko gości.Zalipianki z Powiśla Dąbrowskiego, które promowały tradycyjną sztukę malowania zalipańskich kwiatów cieszyły się dużym zainteresowaniem, szczególnie dzieci i młodzieży, które uczestniczyły w warsztatach malowania kwiatów. Na prezentowanym stoisku nie zabrakło również folderów i innych artykułów promocyjnych Powiatu Dąbrowskiego. Wielu odwiedzających nie wiedziało, gdzie jest Powiat Dąbrowski, ale kiedy już otrzymali wyczerpujące informacje powiedzieli, że skorzystają z naszej propozycji i odwiedzą nasz region. Tym bardziej, że otrzymali informator turystyczny przygotowany przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.