Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Promocja OSK na Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie

Promocja OSK na Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie

Promocja OSK na Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie

Ośrodek Spotkania Kultur i miasto Dąbrowa Tarnowska zostały zapromowane na międzynarodowym forum w Krakowie w ramach 26. Festiwalu Kultury Żydowskiej. Podczas odbywającej się na festiwalu trzydniowej konferencji „Ślady pamięci, ślady tożsamości. Dziedzictwo żydowskie w lokalnej historii i kulturze" w jednym z paneli wystąpił administrator i kustosz zbiorów Ośrodka Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej, dyrektor DDK Paweł Chojnowski.

Do udziału w spotkaniu panelistów oprócz naszego reprezentanta zostali zaproszeni: Łucja Koch (Muzeum „Polin" w Warszawie), Agnieszka Dziarmaga (Ośrodek Muzealno-Edukacyjny w Chmielniku), Karolina Jakoweńko (Dom Pamięci Żydów Górnośląskich w Gliwicach). Paneliści poruszali trudne kwestie, między innymi: wyzwania dla nowych instytucji zajmujących się kulturalnym dziedzictwem pożydowskim w zrewitalizowanych obiektach, wpływem na poziom wiedzy o tym dziedzictwie w środowisku lokalnym, odbiór społeczny nowych instytucji kulturalnych i edukacyjnych wśród mieszkańców, promocja i przyciąganie do nowych miejsc turystów i mieszkańców regionu, problemy do rozwiązania w związku z funkcjonowaniem nowych podmiotów.

files/aktualnosci/2016/06_czerwiec/29_Wspaniala_promocja_OSK_na_Festiwalu_Kultury_zydowskiej/P1017133.JPG

Wykład inauguracyjny przed blokiem panelistów wygłosił znany na całym świecie badacz historii, kultury i antropologii żydowskiej prof. Jonathan Webber z Uniwersytetu w Oxfordzie, warto zaznaczyć, że wśród uczestników innych spotkań w ramach konferencji byli m.in.: Janina Ochojska, Adam Bartosz.

Wystąpienie Pawła Chojnowskiego na forum studentów i turystów polsko oraz anglojęzycznych z wielu krajów świata było okazją do promocji OSK, jak i miasta Dąbrowa Tarnowska. Z pewnością przyczyni się do jeszcze większego zainteresowania dąbrowską synagogą wśród turystów i pielgrzymów.

Konferencję zorganizowało w swojej siedzibie Żydowskie Muzeum „Galicja" w Krakowie.

DDK/mags

Ośrodek Spotkania Kultur i miasto Dąbrowa Tarnowska zostały zapromowane na międzynarodowym forum w Krakowie w ramach 26. Festiwalu Kultury Żydowskiej. Podczas odbywającej się na festiwalu trzydniowej konferencji „Ślady pamięci, ślady tożsamości. Dziedzictwo żydowskie w lokalnej historii i kulturze" w jednym z paneli wystąpił administrator i kustosz zbiorów Ośrodka Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej, dyrektor DDK Paweł Chojnowski. Do udziału w spotkaniu panelistów oprócz naszego reprezentanta zostali zaproszeni: Łucja Koch (Muzeum „Polin" w Warszawie), Agnieszka Dziarmaga (Ośrodek Muzealno-Edukacyjny w Chmielniku), Karolina Jakoweńko (Dom Pamięci Żydów Górnośląskich w Gliwicach). Paneliści poruszali trudne kwestie, między innymi: wyzwania dla nowych instytucji zajmujących się kulturalnym dziedzictwem pożydowskim w zrewitalizowanych obiektach, wpływem na poziom wiedzy o tym dziedzictwie w środowisku lokalnym, odbiór społeczny nowych instytucji kulturalnych i edukacyjnych wśród mieszkańców, promocja i przyciąganie do nowych miejsc turystów i mieszkańców regionu, problemy do rozwiązania w związku z funkcjonowaniem nowych podmiotów. Wykład inauguracyjny przed blokiem panelistów wygłosił znany na całym świecie badacz historii, kultury i antropologii żydowskiej prof. Jonathan Webber z Uniwersytetu w Oxfordzie, warto zaznaczyć, że wśród uczestników innych spotkań w ramach konferencji byli m.in.: Janina Ochojska, Adam Bartosz. Wystąpienie Pawła Chojnowskiego na forum studentów i turystów polsko oraz anglojęzycznych z wielu krajów świata było okazją do promocji OSK, jak i miasta Dąbrowa Tarnowska. Z pewnością przyczyni się do jeszcze większego zainteresowania dąbrowską synagogą wśród turystów i pielgrzymów. Konferencję zorganizowało w swojej siedzibie Żydowskie Muzeum „Galicja" w Krakowie. DDK/mags