Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Promocja szkół ponadgimnazjalnych

Promocja szkół ponadgimnazjalnych

Promocja szkół ponadgimnazjalnych

Podczas sesji rady gminy w Mędrzechowie starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski złożył podziękowania Jerzemu Mleczko Wójtowi Gminy Mędrzechów i Pani Marii Misterka Dyrektor Gimnazjum w Mędrzechowie za promocje powiatu oraz szkół ponadgimnazjalnych wśród uczniów gimnazjum. Dzięki podjętym przez władze gminy i szkoły działaniom 100 % uczniów podjęło dalszą naukę w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Dąbrowskiego. 

Gminne władze samorzadowe i oświatowe, za dotychczasowe osiągnięcia otrzymały z rąk starosty dąbrowskiego pamiątkową ozdobną mapę Polski z herbem powiatu.
Władze powiatu prowadzą kampanię promocyjną szkół ponadgimnazjalnych wśród uczniów, którzy w najbliższym czasie stanął przed wyborem szkoły, w której będą kontynuować naukę szkolną. Prezentacje szkół bezpośrednio wśród uczniów i rodziców przynoszą wymierne efekty, czego dobrym przykładem jest mędrzechowskie gimnazjum. Spotkania ze starosta i dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych będą kontynuowane i odbędą się we wszystkich gminach powiatu, tak aby zachęcić jak najszerszą grupę gimnazjalistów do wyboru oferty kształcenia jednej ze szkół na Powiślu Dąbrowskim.
W tym celu w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie dyrektorów gimnazjów oraz dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Dąbrowskiego. Celem tego spotkania było nawiązanie współpracy w zakresie promocji szkół ponadgimnazjalnych oraz organizacji cyklu prelekcji dla rodziców uczniów kończących naukę w gimnazjach , dzięki którym rodzice mieliby możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną przygotowaną przez szkoły ponadgimnazjalne oraz z ogólnymi informacjami na temat nowego systemu edukacji, rynku pracy i prognozowanych w przyszłości zawodów. 
Pierwsze z tego cyklu spotkanie odbyło się w Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. W spotkaniu wzięło udział około 130 rodziców, a oprócz prelegentów głos zabrał także Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski, który zachęcał do skorzystania z bogatej oferty szkół ponadgimnazjalnych. 
jd 

Źródło: inTARnet.pl

Podczas sesji rady gminy w Mędrzechowie starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski złożył podziękowania Jerzemu Mleczko Wójtowi Gminy Mędrzechów i Pani Marii Misterka Dyrektor Gimnazjum w Mędrzechowie za promocje powiatu oraz szkół ponadgimnazjalnych wśród uczniów gimnazjum. Dzięki podjętym przez władze gminy i szkoły działaniom 100 % uczniów podjęło dalszą naukę w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Dąbrowskiego.  Gminne władze samorzadowe i oświatowe, za dotychczasowe osiągnięcia otrzymały z rąk starosty dąbrowskiego pamiątkową ozdobną mapę Polski z herbem powiatu. Władze powiatu prowadzą kampanię promocyjną szkół ponadgimnazjalnych wśród uczniów, którzy w najbliższym czasie stanął przed wyborem szkoły, w której będą kontynuować naukę szkolną. Prezentacje szkół bezpośrednio wśród uczniów i rodziców przynoszą wymierne efekty, czego dobrym przykładem jest mędrzechowskie gimnazjum. Spotkania ze starosta i dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych będą kontynuowane i odbędą się we wszystkich gminach powiatu, tak aby zachęcić jak najszerszą grupę gimnazjalistów do wyboru oferty kształcenia jednej ze szkół na Powiślu Dąbrowskim. W tym celu w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie dyrektorów gimnazjów oraz dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Dąbrowskiego. Celem tego spotkania było nawiązanie współpracy w zakresie promocji szkół ponadgimnazjalnych oraz organizacji cyklu prelekcji dla rodziców uczniów kończących naukę w gimnazjach , dzięki którym rodzice mieliby możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną przygotowaną przez szkoły ponadgimnazjalne oraz z ogólnymi informacjami na temat nowego systemu edukacji, rynku pracy i prognozowanych w przyszłości zawodów.  Pierwsze z tego cyklu spotkanie odbyło się w Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. W spotkaniu wzięło udział około 130 rodziców, a oprócz prelegentów głos zabrał także Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski, który zachęcał do skorzystania z bogatej oferty szkół ponadgimnazjalnych.  jd  Źródło: inTARnet.pl