Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Protest mieszkańców

Protest mieszkańców

Protest mieszkańców

15 marca 2023 roku przed Starostwem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej mieszkańcy naszego powiatu protestowali przeciwko budowie spalarni w Wielopolu, w gminie Olesno. Protestujący obawiają się przede wszystkim wpływu toksycznych i rakotwórczych dioksyn na zdrowie i środowisko.

Z mieszkańcami spotkał się Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który na wstępie poinformował zebranych, że do Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej nie wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę tego obiektu. Podkreślił także, że jakkolwiek rozumie obawy protestujących to nie jest organem odwoławczym od decyzji wydanej przez Wójta Gminy Olesno.

Starosta Wieczorek wyjaśnił również, ze przekazał do Urzędu Gminy w Oleśnie petycję Zrzeszonych Mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego podpisaną przez ponad 2 tysiące osób, w zakresie, w jakim dotyczyła ona wniosku o wznowienie postępowania.

15 marca 2023 roku przed Starostwem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej mieszkańcy naszego powiatu protestowali przeciwko budowie spalarni w Wielopolu, w gminie Olesno. Protestujący obawiają się przede wszystkim wpływu toksycznych i rakotwórczych dioksyn na zdrowie i środowisko. Z mieszkańcami spotkał się Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który na wstępie poinformował zebranych, że do Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej nie wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę tego obiektu. Podkreślił także, że jakkolwiek rozumie obawy protestujących to nie jest organem odwoławczym od decyzji wydanej przez Wójta Gminy Olesno. Starosta Wieczorek wyjaśnił również, ze przekazał do Urzędu Gminy w Oleśnie petycję Zrzeszonych Mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego podpisaną przez ponad 2 tysiące osób, w zakresie, w jakim dotyczyła ona wniosku o wznowienie postępowania.