Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Protest rolników w Powiecie Dąbrowskim

Protest rolników w Powiecie Dąbrowskim

Protest rolników w Powiecie Dąbrowskim

Rolnicy w całej Polsce, w tym również w Powiecie Dąbrowskim, zaplanowali w dniu 9 lutego 2024 roku, w godzinach od 9.00 do 18.00, ogólnopolski strajk. Piątkowy protest organizowany jest w ramach ogłoszonego 30-dniowego strajku rolników.

Powolny przejazd  ciągników rolniczych w pobliżu mostów na rz. Wisła w miejscowościach: Szczucin i Borusowa spowodowany będzie sprzeciwem wobec Decyzji Komisji Europejskiej o przedłużeniu bezcłowego handlu z Ukrainą do 2025 oraz wymogom związanym z Zielonym Ładem.

Największych utrudnień w ruchu można spodziewać się na drodze krajowej nr 73 (ul. Kościuszki i 1 Maja)  w Szczucinie oraz na drodze wojewódzkiej nr 973 na odcinku Nowy Korczyn – Borusowa.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach.

Aby zminimalizować wpływ protestu na codzienne życie, jeśli to możliwe sugerujemy unikania podróży samochodem.  Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie podróży, skorzystanie z innych dróg oraz o uwzględnienie dłuższego niż zwykle czasu dojazdu.

Celem uniknięcia lub zminimalizowania utrudnień w ruchu występujących w czasie strajku, proponujemy następujące objazdy:

  • Szczucin – Rynek, droga wojewódzka nr 982 - kierunek Słupiec – Otałęż - Mielec,
  • Hubenice – Kozłów droga krajowa nr 1303– kierunek Bolesław- Mędrzechów – Szczucin.

Zachęcamy do skorzystania z zaproponowanych na ten czas objazdów.

Pamiętajmy, aby w tym czasie zachować szczególną ostrożność oraz stosować się do poleceń zarówno policjantów, jak i innych zaangażowanych służb.

Rolnicy w całej Polsce, w tym również w Powiecie Dąbrowskim, zaplanowali w dniu 9 lutego 2024 roku, w godzinach od 9.00 do 18.00, ogólnopolski strajk. Piątkowy protest organizowany jest w ramach ogłoszonego 30-dniowego strajku rolników. Powolny przejazd  ciągników rolniczych w pobliżu mostów na rz. Wisła w miejscowościach: Szczucin i Borusowa spowodowany będzie sprzeciwem wobec Decyzji Komisji Europejskiej o przedłużeniu bezcłowego handlu z Ukrainą do 2025 oraz wymogom związanym z Zielonym Ładem. Największych utrudnień w ruchu można spodziewać się na drodze krajowej nr 73 (ul. Kościuszki i 1 Maja)  w Szczucinie oraz na drodze wojewódzkiej nr 973 na odcinku Nowy Korczyn – Borusowa. Apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach. Aby zminimalizować wpływ protestu na codzienne życie, jeśli to możliwe sugerujemy unikania podróży samochodem.  Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie podróży, skorzystanie z innych dróg oraz o uwzględnienie dłuższego niż zwykle czasu dojazdu. Celem uniknięcia lub zminimalizowania utrudnień w ruchu występujących w czasie strajku, proponujemy następujące objazdy: Szczucin – Rynek, droga wojewódzka nr 982 - kierunek Słupiec – Otałęż - Mielec, Hubenice – Kozłów droga krajowa nr 1303– kierunek Bolesław- Mędrzechów – Szczucin. Zachęcamy do skorzystania z zaproponowanych na ten czas objazdów. Pamiętajmy, aby w tym czasie zachować szczególną ostrożność oraz stosować się do poleceń zarówno policjantów, jak i innych zaangażowanych służb.