Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Przełom na przepompowni w Radwanie

Przełom na przepompowni w Radwanie

Przełom na przepompowni w Radwanie

W dniu wczorajszym po południu, tj. 02.07.09r. strażakom PSP udało się dostarczyć na teren przepompowni w Radwanie, agregat prądotwórczy dzięki któremu uruchomiono jedną z pomp i ta zaczęła wykonywać swoją funkcję w wyniku czego rozlewisko zaczęło się zmniejszać. Znacząca poprawa może nastąpić dopiero w dniu dzisiejszym, kiedy to zostanie dostarczony drugi, większy agregat co pozwoli na uzyskanie pełnej wydajności przez wszystkie pompy przepompowni.

Przed pracownikami Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie pozostanie jeszcze wtedy przywrócenie zasilania sieciowego. Rozruch przepompowni pozwoli zwolnić siły Państwowej Straży Pożarnej która przez kilka ostatnich dni zmagała się z żywiołem w Radwanie. Stabilizacja pogodowa i prognozy pozwoliły aby w porozumieniu z Gminnymi Zespołami Zarządzania Kryzysowego odwołać stan alarmu powodziowego na terenie gminy Radgoszcz. Obecne siły i środki przechodzą od działań ratunkowych do działań związanych z usuwaniem skutków powodzi. Są też pierwsze reakcje na apel Starosty Dąbrowskiego o pomoc dla powiatu, jaki został skierowany do samorządów zrzeszonych w Związku Powiatów Polskich. Pomoc taką wstępnie zadeklarowały cztery powiaty oraz samorząd XVIII dzielnicy Budapesztu, z którym łączy nas wieloletnia współpraca.

W dniu wczorajszym po południu, tj. 02.07.09r. strażakom PSP udało się dostarczyć na teren przepompowni w Radwanie, agregat prądotwórczy dzięki któremu uruchomiono jedną z pomp i ta zaczęła wykonywać swoją funkcję w wyniku czego rozlewisko zaczęło się zmniejszać. Znacząca poprawa może nastąpić dopiero w dniu dzisiejszym, kiedy to zostanie dostarczony drugi, większy agregat co pozwoli na uzyskanie pełnej wydajności przez wszystkie pompy przepompowni. Przed pracownikami Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie pozostanie jeszcze wtedy przywrócenie zasilania sieciowego. Rozruch przepompowni pozwoli zwolnić siły Państwowej Straży Pożarnej która przez kilka ostatnich dni zmagała się z żywiołem w Radwanie. Stabilizacja pogodowa i prognozy pozwoliły aby w porozumieniu z Gminnymi Zespołami Zarządzania Kryzysowego odwołać stan alarmu powodziowego na terenie gminy Radgoszcz. Obecne siły i środki przechodzą od działań ratunkowych do działań związanych z usuwaniem skutków powodzi. Są też pierwsze reakcje na apel Starosty Dąbrowskiego o pomoc dla powiatu, jaki został skierowany do samorządów zrzeszonych w Związku Powiatów Polskich. Pomoc taką wstępnie zadeklarowały cztery powiaty oraz samorząd XVIII dzielnicy Budapesztu, z którym łączy nas wieloletnia współpraca.