1. Przebudowa drogi powiatowej Dąbrowa Tarnowska-Żelichów

Przebudowa drogi powiatowej Dąbrowa Tarnowska-Żelichów

W dniu 10 sierpnia 2010 r. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej podpisano umowę na wykonanie inwestycji pn."Przebudowa drogi powiatowej nr 1313K Dąbrowa Tarnowska – Żelichów na odcinku Dąbrowa Tarnowska - Żelichów – etap I", z firmą POLDIM S.A. z Tarnowa.Ze strony Samorządu Powiatowego umowę podpisał Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski wraz z Wicestarostą Dąbrowskim Tadeuszem Kwiatkowskim.Przebudowa drogi obejmuje odcinek o długości ok. 5,7 km. Całkowity koszt inwestycji wynosi 8.985.041,26 zł, z czego 6.197.359.59 zł będzie współfinansowane z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Pozostała kwota została zabezpieczona w budżecie Powiatu. Termin zakończenia realizacji przewidziany jest na 15.10.10 br. W ramach tej inwestycji zostaną wykonane m.in.: remont nawierzchni wraz z poszerzeniem drogi, przebudowa przepustów, wykonanie odwodnienia, budowa chodników, przejścia dla pieszych jak również wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.