Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Przed nimi matura, ale indeks na Uniwersytet Jagielloński już mają

Przed nimi matura, ale indeks na Uniwersytet Jagielloński już mają

Przed nimi matura, ale indeks na Uniwersytet Jagielloński już mają

Trzy uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej zdobyły indeksy na krakowską Alma Mater zwyciężając w XXIII Konkursie Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim.

Konkurs wiedzy o najstarszej polskiej uczelni wyższej przeznaczony jest dla maturzystów marzących o studiach na UJ i składa się z dwóch etapów. Eliminacje okręgowe polegały na rozwiązaniu testu pisemnego (100 pytań w czasie 60 minut) i odpowiedzi na jedno pytanie opisowe. Etap finałowy, który odbył się w dniach 18-19 marca 2019 roku w Krakowie, złożony był z części pisemnej i ustnej. Z przyjemnością informujemy, że laureatki finałowego etapu konkursu - Justyna Toczek, Anna Zych i Paulina Dziedzic z I LO w Dąbrowie Tarnowskiej  -  odebrały już indeksy na wybrane przez siebie kierunki studiów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

dagj/gd

Trzy uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej zdobyły indeksy na krakowską Alma Mater zwyciężając w XXIII Konkursie Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Konkurs wiedzy o najstarszej polskiej uczelni wyższej przeznaczony jest dla maturzystów marzących o studiach na UJ i składa się z dwóch etapów. Eliminacje okręgowe polegały na rozwiązaniu testu pisemnego (100 pytań w czasie 60 minut) i odpowiedzi na jedno pytanie opisowe. Etap finałowy, który odbył się w dniach 18-19 marca 2019 roku w Krakowie, złożony był z części pisemnej i ustnej. Z przyjemnością informujemy, że laureatki finałowego etapu konkursu - Justyna Toczek, Anna Zych i Paulina Dziedzic z I LO w Dąbrowie Tarnowskiej  -  odebrały już indeksy na wybrane przez siebie kierunki studiów Uniwersytetu Jagiellońskiego. dagj/gd