Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Przedstawiciele organizacji pozarządowych z Pilzna w OSK

Przedstawiciele organizacji pozarządowych z Pilzna w OSK

Przedstawiciele organizacji pozarządowych z Pilzna w OSK

Gośćmi Ośrodka Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej 17 listopada br. była delegacja przedstawicieli bardzo aktywnych stowarzyszeń działających na terenie gminy Pilzno (Podkarpacie). Na czele delegacji stała Burmistrz Ewa Gołębiowska.

W programie wizyty znalazło się zwiedzanie stałej ekspozycji OSK (grupa była zachwycona zarówno sposobem opowiadania przez przewodnika Karolinę Pikul, jak i bogactwem architektonicznym i wystrojem synagogi) i spotkanie – konferencja z przedstawicielami dwóch organizacji pozarządowych, reprezentujących gminę Dąbrowa Tarnowska.

Działalność swoich stowarzyszeń przedstawili: Bogusława Bator - Prezes Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów i Paweł Chojnowski – Sekretarz Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego. Priorytetem ich prezentacji była współpraca z samorządem lokalnym, szkołami i instytucjami kultury w realizacji projektów, promowaniu lokalnych tradycji.

Wymiana doświadczeń i nawiązanie kontaktów pomiędzy NGO z obu gmin były bardzo cenne i powinny zaowocować wzajemną inspiracją do podejmowania nowych działań na rzecz społeczności lokalnej.

Organizatorem wizyty studyjnej grupy z Pilzna w powiecie dąbrowskim (po wizycie w OSK delegacja odwiedziła Zalipie) były „Dwa Brzegi" Samorządowa Spółka z o.o. w Przecławiu.

DDK

Gośćmi Ośrodka Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej 17 listopada br. była delegacja przedstawicieli bardzo aktywnych stowarzyszeń działających na terenie gminy Pilzno (Podkarpacie). Na czele delegacji stała Burmistrz Ewa Gołębiowska. W programie wizyty znalazło się zwiedzanie stałej ekspozycji OSK (grupa była zachwycona zarówno sposobem opowiadania przez przewodnika Karolinę Pikul, jak i bogactwem architektonicznym i wystrojem synagogi) i spotkanie – konferencja z przedstawicielami dwóch organizacji pozarządowych, reprezentujących gminę Dąbrowa Tarnowska. Działalność swoich stowarzyszeń przedstawili: Bogusława Bator - Prezes Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów i Paweł Chojnowski – Sekretarz Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego. Priorytetem ich prezentacji była współpraca z samorządem lokalnym, szkołami i instytucjami kultury w realizacji projektów, promowaniu lokalnych tradycji. Wymiana doświadczeń i nawiązanie kontaktów pomiędzy NGO z obu gmin były bardzo cenne i powinny zaowocować wzajemną inspiracją do podejmowania nowych działań na rzecz społeczności lokalnej. Organizatorem wizyty studyjnej grupy z Pilzna w powiecie dąbrowskim (po wizycie w OSK delegacja odwiedziła Zalipie) były „Dwa Brzegi" Samorządowa Spółka z o.o. w Przecławiu. DDK