Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Przekażmy 1,5% podatku dla OPP działających na terenie powiatu dąbrowskiego

Przekażmy 1,5% podatku dla OPP działających na terenie powiatu dąbrowskiego

Przekażmy 1,5% podatku dla OPP działających na terenie powiatu dąbrowskiego

Do końca kwietnia 2024 r. trwa okres składania rocznych zeznań podatkowych (PIT) za rok 2023. Tym, którzy jeszcze nie złożyli w urzędzie skarbowym rozliczenia rocznego przypominamy, że jest to okazja do wsparcia zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich organizacji pożytku publicznego poprzez odpis na ich rzecz 1,5 % podatku dochodowego w rocznych zeznaniach podatkowych PIT.

Organizacje pożytku publicznego (OPP) to stowarzyszenia i fundacje, zakładane przez aktywnych obywateli, w celu rozwiązywania konkretnych problemów społecznych, spełniające określone ustawowo wymogi. Są to podmioty cieszące się zaufaniem społecznym, spełniające konkretne kryteria, tj. muszą prowadzić działalność społecznie użyteczną na rzecz ogółu społeczności, a także wyróżniać się transparentnością zarówno w momencie rejestracji, jak i w całym okresie działania.

Ty decydujesz na jaki cel przeznaczysz 1,5 % swojego podatku

Decyzja komu podarujemy symboliczne 1,5 % należy wyłącznie do nas. Kwotę tę możemy po prostu oddać Urzędowi Skarbowemu albo przekazać dowolnej organizacji pożytku publicznego. W ten sposób przyczyniamy się do tego, że dana organizacja może realizować swoje działania, a te są rozmaite: pomoc osobom niepełnosprawnym, starszym, rehabilitacja, promocja i ochrona zdrowia, edukacja, wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, rozwój turystyki,  pomoc zwierzętom itd. Podatnik samodzielnie wybiera, na czyją konkretnie rzecz przekazana zostanie kwota pochodząca z jego zeznania rocznego. Co ważne przekazując 1,5% z własnego PIT na wybraną organizację pożytku publicznego, podatnik nie traci ani złotówki - rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa. Przekazanie 1,5 % podatku na rzecz NGO nie wymaga to od nas żadnych czynności dodatkowych, jak zrobienie przelewu czy wysłanie przekazem - to wykona za nas Urząd Skarbowy. Wystarczy jedynie wypełnić odpowiednie pola w zeznaniach podatkowych.

Przekazując 1,5 % podatku możemy pomóc tym, którzy tego potrzebują.

Wykaz wszystkich organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1,5 % podatku dochodowego od osób fizycznych za 2023 rok dostępny jest pod adresem: https://niw.gov.pl/opp/wykaz-opp/

Zachęcamy Państwa do przekazania 1,5 % podatku za 2023 r. na rzecz stowarzyszeń i fundacji działających na naszym terenie. Poniżej zamieszczamy opis celów i zakresu działalności OPP z powiatu dąbrowskiego uprawnionych do otrzymania 1,5% podatku za ubiegły rok.

Do końca kwietnia 2024 r. trwa okres składania rocznych zeznań podatkowych (PIT) za rok 2023. Tym, którzy jeszcze nie złożyli w urzędzie skarbowym rozliczenia rocznego przypominamy, że jest to okazja do wsparcia zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich organizacji pożytku publicznego poprzez odpis na ich rzecz 1,5 % podatku dochodowego w rocznych zeznaniach podatkowych PIT. Organizacje pożytku publicznego (OPP) to stowarzyszenia i fundacje, zakładane przez aktywnych obywateli, w celu rozwiązywania konkretnych problemów społecznych, spełniające określone ustawowo wymogi. Są to podmioty cieszące się zaufaniem społecznym, spełniające konkretne kryteria, tj. muszą prowadzić działalność społecznie użyteczną na rzecz ogółu społeczności, a także wyróżniać się transparentnością zarówno w momencie rejestracji, jak i w całym okresie działania. Ty decydujesz na jaki cel przeznaczysz 1,5 % swojego podatku Decyzja komu podarujemy symboliczne 1,5 % należy wyłącznie do nas. Kwotę tę możemy po prostu oddać Urzędowi Skarbowemu albo przekazać dowolnej organizacji pożytku publicznego. W ten sposób przyczyniamy się do tego, że dana organizacja może realizować swoje działania, a te są rozmaite: pomoc osobom niepełnosprawnym, starszym, rehabilitacja, promocja i ochrona zdrowia, edukacja, wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, rozwój turystyki,  pomoc zwierzętom itd. Podatnik samodzielnie wybiera, na czyją konkretnie rzecz przekazana zostanie kwota pochodząca z jego zeznania rocznego. Co ważne przekazując 1,5% z własnego PIT na wybraną organizację pożytku publicznego, podatnik nie traci ani złotówki - rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa. Przekazanie 1,5 % podatku na rzecz NGO nie wymaga to od nas żadnych czynności dodatkowych, jak zrobienie przelewu czy wysłanie przekazem - to wykona za nas Urząd Skarbowy. Wystarczy jedynie wypełnić odpowiednie pola w zeznaniach podatkowych. Przekazując 1,5 % podatku możemy pomóc tym, którzy tego potrzebują. Wykaz wszystkich organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1,5 % podatku dochodowego od osób fizycznych za 2023 rok dostępny jest pod adresem: https://niw.gov.pl/opp/wykaz-opp/ Zachęcamy Państwa do przekazania 1,5 % podatku za 2023 r. na rzecz stowarzyszeń i fundacji działających na naszym terenie. Poniżej zamieszczamy opis celów i zakresu działalności OPP z powiatu dąbrowskiego uprawnionych do otrzymania 1,5% podatku za ubiegły rok. Pliki do pobrania Pobierz plik Wykaz NGO z terenu powiatu dąbrowskiego uprawnionych do 1,5 _ podatku za 2023 r..pdf