1. Przekazanie nowego radiowozu dla dąbrowskiej policji

Przekazanie nowego radiowozu dla dąbrowskiej policji

Całkowity koszt zakupu radiowozu wyniósł 69 tys. zł.

W dniu dzisiejszym przedstawiciele władz samorządowych oficjalnie przekazali kluczyki do nowego samochodu Komendantowi Powiatowemu Policji w Dąbrowie Tarnowskiej mł. insp. Andrzejowi Kupcowi. Najnowsza Kia Ceed trafiła do dąbrowskiej Policji. W uroczystości przekazania oznakowanego radiowozu uczestniczyli: Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wójt Gminy Radgoszcz Marek Lupa, Przewodniczący Rady Gminy Radgoszcz Jan Zuziak, Sekretarz Gminy Radgoszcz Marek Kopia, Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej mł. insp. Andrzej Kupiec, I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej podinsp. Marek Banaś oraz naczelnicy Wydziałów i inni policjanci oraz pracownicy dąbrowskiej Policji. Zakup samochodu został dofinansowany w kwocie 37 tys. złotych przez Urząd Gminy w Radgoszczy oraz w pozostałym zakresie ze środków finansowych Komendy Głównej Policji. Będzie wykorzystywany do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu dąbrowskiego, w szczególności jednak terenu gminy Radgoszcz. Wójt Gminy Radgoszcz - Marek Lupa przekazując symbolicznie kluczyki do nowego radiowozu szefowi dąbrowskiej jednostki podkreślił, że gmina Radgoszcz stawia na bezpieczeństwo swoich mieszkańców i dlatego zdecydowała się wyłożyć część funduszy na zakup najnowocześniejszego radiowozu, który będzie dużym wsparciem w służbie policjantów. Liczy także, na większą obecność sił policyjnych do zabezpieczenia okolic ośrodka wypoczynkowo-sportowego przy zalewie w Narożnikach w okresie letnim. Komendant mł. insp. Andrzej Kupiec serdecznie podziękował samorządowcom za pomoc finansową przy zakupie pojazdu podkreślając dobrą współpracę Policji z władzami samorządowymi i zapewnił, że dzięki temu policjanci jeszcze sprawniej i szybciej dotrą do miejsc, gdzie ich interwencja będzie potrzebna, symbolicznie wręczając kluczyki do samochodu dzielnicowemu gminy Radgoszcz st.sierż. Mateuszowi Cygan. Całkowity koszt zakupu radiowozu wyniósł 69 tys. zł.