Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Przemarsz Pocztu Bagiennych z Wieżycy do Opatowca

Przemarsz Pocztu Bagiennych z Wieżycy do Opatowca

Przemarsz Pocztu Bagiennych z Wieżycy do Opatowca

Na początku tego miesiącu przypada Światowy Dzień Mokradeł, więc mimo silnego wiatru Bractwo Rycerskie „Poczet Bagiennych z Wieżycy” wyruszyło w dniu 5 lutego na podmokłe tereny po drugiej stronie Wisły. Wyprawa miała charakter średniowiecznej pielgrzymki z kościoła pod wezwaniem św. Jakuba w Opatowcu do źródła pierwszego polskiego świętego Andrzeja Świerada i dalej do kościoła św. Mikołaja w Starym Korczynie, miejscu narodzin Bolesława Wstydliwego.

Grupy pielgrzymów złożonej z przedstawicieli Joannitów z Mielca, Braci Dobrzyńskich z Krakowa i Bagiennych strzegli na bezdrożach zbrojni z naszego bractwa oraz z Drużyny Najemnej Rujewit. Całość zakończył poczęstunek sfinansowany przez Urząd Miasta i Gminy w Opatowcu. Dzięki przychylności lokalnych władz Poczet Bagiennych z Wieżyc planuje z nadejściem wiosny kolejną wyprawę w te rejony. Całość wpisuje się doskonale w charakter Lokalnej Grupy Działania Perły Ponidzia, do której należy zarówno gmina Olesno – siedziba Bractwa, jak i gmina Opatowiec, na terenie której realizowane są projekty.

Poczet Bagiennych z Wieżycy

Na początku tego miesiącu przypada Światowy Dzień Mokradeł, więc mimo silnego wiatru Bractwo Rycerskie „Poczet Bagiennych z Wieżycy” wyruszyło w dniu 5 lutego na podmokłe tereny po drugiej stronie Wisły. Wyprawa miała charakter średniowiecznej pielgrzymki z kościoła pod wezwaniem św. Jakuba w Opatowcu do źródła pierwszego polskiego świętego Andrzeja Świerada i dalej do kościoła św. Mikołaja w Starym Korczynie, miejscu narodzin Bolesława Wstydliwego. Grupy pielgrzymów złożonej z przedstawicieli Joannitów z Mielca, Braci Dobrzyńskich z Krakowa i Bagiennych strzegli na bezdrożach zbrojni z naszego bractwa oraz z Drużyny Najemnej Rujewit. Całość zakończył poczęstunek sfinansowany przez Urząd Miasta i Gminy w Opatowcu. Dzięki przychylności lokalnych władz Poczet Bagiennych z Wieżyc planuje z nadejściem wiosny kolejną wyprawę w te rejony. Całość wpisuje się doskonale w charakter Lokalnej Grupy Działania Perły Ponidzia, do której należy zarówno gmina Olesno – siedziba Bractwa, jak i gmina Opatowiec, na terenie której realizowane są projekty. Poczet Bagiennych z Wieżycy