Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Przydrożne dziedzictwo” powiatu dąbrowskiego

„Przydrożne dziedzictwo” powiatu dąbrowskiego

„Przydrożne dziedzictwo” powiatu dąbrowskiego

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia drugiego odcinka programu „Na Powiślu" pt. „Przydrożne dziedzictwo", ukazującego małą architekturę powiatu dąbrowskiego.

"Na Powiślu" to cykliczny program, prezentujący kulturę historię, ludzi i miejsca związane z powiatem dąbrowskim, sfinansowany przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego.

W kwietniu br. w TVP Kraków, mogliśmy obejrzeć pierwszy odcinek przedstawiający obrzędy i zwyczaje wielkanocne w powiecie dąbrowskim.

Drugi odcinek poświęcony jest małej architekturze wpisanej w malowniczy krajobraz naszego powiatu, będącej szczególnym wyrazem jego historii. Pamiątki, w postaci licznych, kamiennych i drewnianych bogato zdobionych krzyży, rozsiane są przy drogach i polach. Stanowią one nieodłączną i urokliwą część krajobrazu naszej „Małej Ojczyzny", a także świadczą o pobożności oraz wiadomym znaku wiary minionych i współczesnych pokoleń. Ta mała architektura powiatu dąbrowskiego, będąca „niemym świadkiem historii", przyciąga uwagę, skłaniając do refleksji czy modlitwy. Każdy obiekt ma swoją historię i swego fundatora, a ich autorami są lokalni artyści.

Premierowy odcinek został wyemitowany już w TVP Kraków. Zachęcamy do obejrzenia drugiego odcinka programu „Na Powiślu" pt. „Przydrożne dziedzictwo", który znajduje się poniżej i poznania uroków naszego regionu.

MS

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia drugiego odcinka programu „Na Powiślu" pt. „Przydrożne dziedzictwo", ukazującego małą architekturę powiatu dąbrowskiego. "Na Powiślu" to cykliczny program, prezentujący kulturę historię, ludzi i miejsca związane z powiatem dąbrowskim, sfinansowany przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego. W kwietniu br. w TVP Kraków, mogliśmy obejrzeć pierwszy odcinek przedstawiający obrzędy i zwyczaje wielkanocne w powiecie dąbrowskim. Drugi odcinek poświęcony jest małej architekturze wpisanej w malowniczy krajobraz naszego powiatu, będącej szczególnym wyrazem jego historii. Pamiątki, w postaci licznych, kamiennych i drewnianych bogato zdobionych krzyży, rozsiane są przy drogach i polach. Stanowią one nieodłączną i urokliwą część krajobrazu naszej „Małej Ojczyzny", a także świadczą o pobożności oraz wiadomym znaku wiary minionych i współczesnych pokoleń. Ta mała architektura powiatu dąbrowskiego, będąca „niemym świadkiem historii", przyciąga uwagę, skłaniając do refleksji czy modlitwy. Każdy obiekt ma swoją historię i swego fundatora, a ich autorami są lokalni artyści. Premierowy odcinek został wyemitowany już w TVP Kraków. Zachęcamy do obejrzenia drugiego odcinka programu „Na Powiślu" pt. „Przydrożne dziedzictwo", który znajduje się poniżej i poznania uroków naszego regionu. MS