Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Przyjaźń i sztuka w DDK

Przyjaźń i sztuka w DDK

Przyjaźń i sztuka w DDK

W galerii Dąbrowskiego Domu Kultury można od kilku dni oglądać wystawę malarstwa i rysunku czterech młodych artystek: Iwony Cegły, Katarzyny Korus, Magdaleny Pieleckiej i Agnieszki Wrony (Grupa Cztery). Wernisaż 2 maja wzbogaciły utwory muzyczne na fortepian i skrzypce, przentowane przez uczniów i nauczycielkę ze Szkółki muzycznej DDK. Wystąpili: Kasia Nowak, Agata Wiśniowska, Bartek Partyński i Lucyna Krzanowska.

- Każda z nas jest inna, każda podąża inną drogą, ale jest coś co nas łączy - przyjaźń i sztuka - tu krzyżują się nasze drogi... - tak mówią o sobie cztery młode artystki, które na wystawie w DDK zaprezentują swoje prace. Wszystkie ukończyły studia na wydziale artystycznym w WSP w Częstochowie. Iwona Cegła mieszka obecnie w Charsznicy, zawodowo nie zajmuje się sztuką, ale poświęca jej każdą wolną chwilę. Inspiracją jest dla niej wieś - pola, łąki, przestrzeń.
Magdalena Pielecka mieszka w Mysłowicach, malarstwo traktuje jako hobby, zajmuje się nim zimą, kiedy przenosi na płótno wszystko to, z czym obcuje od wiosny do jesieni. Zawodowo zajmuje się projektowaniem ogrodów.
Agnieszka Wrona urodziła się i mieszka w Dąbrowie, jest członkiem STKPP, pracuje jako grafik. Zajmuje się rysunkiem, litografią, linorytem, grafiką komputerową i malarstwem. Katarzyna Korus mieszka w Tychach, zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Jej ulubione kierunki w sztuce to impresjonizm i secesja, maluje i tworzy grafiki.

Źródło: Okay/Dziennik Polski

W galerii Dąbrowskiego Domu Kultury można od kilku dni oglądać wystawę malarstwa i rysunku czterech młodych artystek: Iwony Cegły, Katarzyny Korus, Magdaleny Pieleckiej i Agnieszki Wrony (Grupa Cztery). Wernisaż 2 maja wzbogaciły utwory muzyczne na fortepian i skrzypce, przentowane przez uczniów i nauczycielkę ze Szkółki muzycznej DDK. Wystąpili: Kasia Nowak, Agata Wiśniowska, Bartek Partyński i Lucyna Krzanowska. - Każda z nas jest inna, każda podąża inną drogą, ale jest coś co nas łączy - przyjaźń i sztuka - tu krzyżują się nasze drogi... - tak mówią o sobie cztery młode artystki, które na wystawie w DDK zaprezentują swoje prace. Wszystkie ukończyły studia na wydziale artystycznym w WSP w Częstochowie. Iwona Cegła mieszka obecnie w Charsznicy, zawodowo nie zajmuje się sztuką, ale poświęca jej każdą wolną chwilę. Inspiracją jest dla niej wieś - pola, łąki, przestrzeń.Magdalena Pielecka mieszka w Mysłowicach, malarstwo traktuje jako hobby, zajmuje się nim zimą, kiedy przenosi na płótno wszystko to, z czym obcuje od wiosny do jesieni. Zawodowo zajmuje się projektowaniem ogrodów.Agnieszka Wrona urodziła się i mieszka w Dąbrowie, jest członkiem STKPP, pracuje jako grafik. Zajmuje się rysunkiem, litografią, linorytem, grafiką komputerową i malarstwem. Katarzyna Korus mieszka w Tychach, zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Jej ulubione kierunki w sztuce to impresjonizm i secesja, maluje i tworzy grafiki. Źródło: Okay/Dziennik Polski