Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Przyjadą Polonusi

Przyjadą Polonusi

Przyjadą Polonusi

Władze Samorządu Powiatu Dąbrowskiego zamierzają poszerzyć współpracę z organizacjami polonijnymi z całego świata. W związku z tym w roku 2006 samorząd powiatowy planuje zaprosić Polonusów, zwłaszcza przedstawicieli organizacji polonijnych na II Polonijne Spotkania Nadwiślańskie. 
Plany zostały zainicjowane w trakcie spotkania w dniu 12 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej korespondenta KAI w Chicago i Rzecznika Ordynariatu WP w USA Pana Jana Jaworskiego ze Starostą Dąbrowskim Panem Krzysztofem Kaczmarskim. Planowane spotkania Polonusów mają być kontynuacją zorganizowanych w 2000r. I Spotkań Nadwiślańskich, w których uczestniczyli przedstawiciele Polonii ze Stanów Zjednoczonych, głównie Chicago, Bostonu i Florydy. Celem II Spotkań Nadwiślańskich będzie nawiązanie kontaktów z polonijnymi środowiskami gospodarczymi z różnych krajów, a termin jak wspólnie ustalono zbiegał się będzie z terminem organizacji kolejnej edycji Targów Gospodarczych Gmin Powiśla Dąbrowskiego. Na zakończenie wizyty Starosta Dąbrowski wręczył na ręce Pana Jana Jaworskiego adres gratulacyjny dla nowego Prezesa Związku Narodowego Polskiego w USA Pana Franciszka Spuli. 

Władze Samorządu Powiatu Dąbrowskiego zamierzają poszerzyć współpracę z organizacjami polonijnymi z całego świata. W związku z tym w roku 2006 samorząd powiatowy planuje zaprosić Polonusów, zwłaszcza przedstawicieli organizacji polonijnych na II Polonijne Spotkania Nadwiślańskie.  Plany zostały zainicjowane w trakcie spotkania w dniu 12 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej korespondenta KAI w Chicago i Rzecznika Ordynariatu WP w USA Pana Jana Jaworskiego ze Starostą Dąbrowskim Panem Krzysztofem Kaczmarskim. Planowane spotkania Polonusów mają być kontynuacją zorganizowanych w 2000r. I Spotkań Nadwiślańskich, w których uczestniczyli przedstawiciele Polonii ze Stanów Zjednoczonych, głównie Chicago, Bostonu i Florydy. Celem II Spotkań Nadwiślańskich będzie nawiązanie kontaktów z polonijnymi środowiskami gospodarczymi z różnych krajów, a termin jak wspólnie ustalono zbiegał się będzie z terminem organizacji kolejnej edycji Targów Gospodarczych Gmin Powiśla Dąbrowskiego. Na zakończenie wizyty Starosta Dąbrowski wręczył na ręce Pana Jana Jaworskiego adres gratulacyjny dla nowego Prezesa Związku Narodowego Polskiego w USA Pana Franciszka Spuli.