Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Przyjadą Włosi na targi

Przyjadą Włosi na targi

Przyjadą Włosi na targi

Powiat dąbrowski oraz gminy Dąbrowa, Olesno, Radgoszcz i Szczucin podpisały porozumienie o współpracy z włoskim Stowarzyszeniem Gmin Górskich regionu Montana. Włoscy partnerzy przyjadą do Dąbrowy najprawdopodobniej na Targi Gospodarcze Gmin Powiśla Dąbrowskiego, które odbędą się 20 czerwca.

- Włosi są zainteresowani przede wszystkim wymianą młodzieży. Podczas wizyty była również mowa o inwestycjach, głównie związanych z ochroną środowiska oraz wymianą technologii. Dwustronna umowa zostanie podpisana podczas ich wizyty w Dąbrowie, która wstępnie ustalona została na czerwiec - mówi starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski.
Oprócz wymiany młodzieży porozumienie zakłada współpracę kulturalną, wymianę tradycji, spotkania pomiędzy podobnymi stowarzyszeniami, nawiązywanie kontaktów gospodarczych, handlowych i turystycznych, wspólne konkursy oraz wymianę doświadczeń samorządowych.

- Włosi zaproponowali również porozumienie trójstronne z Maltą, z którą oni współpracują. Ważne jest, że współpraca wynikająca z porozumienia między trzema stronami, może być finansowana z funduszy europejskich. Ponadto Włosi mają duże doświadczenie w staraniach o pieniądze unijne, chcą nam pomóc się o nie ubiegać - dodaje starosta.

Samorządy, które podpisały porozumienie, mają także nadzieję na nawiązanie szerszych kontaktów turystycznych pomiędzy obu regionami. W dalszej perspektywie spodziewane są również kontakty ekonomiczne i handlowe. (baja)

Źródło: Dziennik Polski

Powiat dąbrowski oraz gminy Dąbrowa, Olesno, Radgoszcz i Szczucin podpisały porozumienie o współpracy z włoskim Stowarzyszeniem Gmin Górskich regionu Montana. Włoscy partnerzy przyjadą do Dąbrowy najprawdopodobniej na Targi Gospodarcze Gmin Powiśla Dąbrowskiego, które odbędą się 20 czerwca. - Włosi są zainteresowani przede wszystkim wymianą młodzieży. Podczas wizyty była również mowa o inwestycjach, głównie związanych z ochroną środowiska oraz wymianą technologii. Dwustronna umowa zostanie podpisana podczas ich wizyty w Dąbrowie, która wstępnie ustalona została na czerwiec - mówi starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski.Oprócz wymiany młodzieży porozumienie zakłada współpracę kulturalną, wymianę tradycji, spotkania pomiędzy podobnymi stowarzyszeniami, nawiązywanie kontaktów gospodarczych, handlowych i turystycznych, wspólne konkursy oraz wymianę doświadczeń samorządowych. - Włosi zaproponowali również porozumienie trójstronne z Maltą, z którą oni współpracują. Ważne jest, że współpraca wynikająca z porozumienia między trzema stronami, może być finansowana z funduszy europejskich. Ponadto Włosi mają duże doświadczenie w staraniach o pieniądze unijne, chcą nam pomóc się o nie ubiegać - dodaje starosta. Samorządy, które podpisały porozumienie, mają także nadzieję na nawiązanie szerszych kontaktów turystycznych pomiędzy obu regionami. W dalszej perspektywie spodziewane są również kontakty ekonomiczne i handlowe. (baja) Źródło: Dziennik Polski