Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. "Przyjdźcie do mnie wszyscy" - książka księdza Józefa Przybycienia

"Przyjdźcie do mnie wszyscy" - książka księdza Józefa Przybycienia

Ksiądz parałat Józef Przybycień spisał w książce "Przyjdźcie do mnie wszyscy - świadectwo o służbie kapłana w prawdzie dla Kościoła" historię swojego kapłaństwa. Swoje wspomnienia mogą w niej znaleźć także jego wychowankowie.

Ksiądz Przybycień przed przystąpieniem do pisania zwrócił się do swoich wychowanków o przekazywanie wspomnień z lat szkolnych i okresu nauki religii. Jego prośba spotkała się z dużym odzewem. W książce wykorzystał wypowiedzi aż 40 osób. Wychowankami księdza prałata byli uczniowie dąbrowskiego ogólniaka z lat 1963-80 oraz wychowankowie Szkoły Podstawowej w Brniku z lat 1964-1978. Uczęszczających do tych szkół ksiądz Przybycień uczył wtedy religii. W książce przedstawił świadectwo swojego życia kapłańskiego, sporo miejsca poświęcił także pracy katechetycznej. Przedmowę do publikacji napisał biskup tarnowski Wiktor Skworc, a zakończenie -biskup radomski Zygmunt Zimowski. Książka promowana była kilka tygodni temu podczas spotkań autorskich w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Brniku. Ksiądz Przybycień rozdał w ich trakcie prawie 800 egzemplarzy tego wydawnictwa. Można ją jeszcze zdobyć, kontaktując się z autorem, który jest proboszczem w Szczucinie.

Źródło: Gazeta Krakowska

Ksiądz parałat Józef Przybycień spisał w książce "Przyjdźcie do mnie wszyscy - świadectwo o służbie kapłana w prawdzie dla Kościoła" historię swojego kapłaństwa. Swoje wspomnienia mogą w niej znaleźć także jego wychowankowie. Ksiądz Przybycień przed przystąpieniem do pisania zwrócił się do swoich wychowanków o przekazywanie wspomnień z lat szkolnych i okresu nauki religii. Jego prośba spotkała się z dużym odzewem. W książce wykorzystał wypowiedzi aż 40 osób. Wychowankami księdza prałata byli uczniowie dąbrowskiego ogólniaka z lat 1963-80 oraz wychowankowie Szkoły Podstawowej w Brniku z lat 1964-1978. Uczęszczających do tych szkół ksiądz Przybycień uczył wtedy religii. W książce przedstawił świadectwo swojego życia kapłańskiego, sporo miejsca poświęcił także pracy katechetycznej. Przedmowę do publikacji napisał biskup tarnowski Wiktor Skworc, a zakończenie -biskup radomski Zygmunt Zimowski. Książka promowana była kilka tygodni temu podczas spotkań autorskich w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Brniku. Ksiądz Przybycień rozdał w ich trakcie prawie 800 egzemplarzy tego wydawnictwa. Można ją jeszcze zdobyć, kontaktując się z autorem, który jest proboszczem w Szczucinie. Źródło: Gazeta Krakowska