Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Ptasia grypa na terenie województwa małopolskiego

Ptasia grypa na terenie województwa małopolskiego

Ptasia grypa na terenie województwa małopolskiego

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Dąbrowie Tarnowskiej informuje o wystąpieniu na terenie województwa małopolskiego ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) u ptaków dzikich.

W związku z tym zdarzeniem Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii wystosował apel skierowany do hodowców drobiu, w którym informuje m.in. iż na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej tylko w 2023 roku stwierdzono 27 ognisk HPAI u drobiu oraz 9 ognisk HPAI u ptaków dzikich. Zwraca się w nim również do hodowców drobiu o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzegania zasad bioasekuracji, które minimalizują ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa.

Przywołany powyżej apel znajduje się poniżej.

Pliki do pobrania

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Dąbrowie Tarnowskiej informuje o wystąpieniu na terenie województwa małopolskiego ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) u ptaków dzikich. W związku z tym zdarzeniem Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii wystosował apel skierowany do hodowców drobiu, w którym informuje m.in. iż na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej tylko w 2023 roku stwierdzono 27 ognisk HPAI u drobiu oraz 9 ognisk HPAI u ptaków dzikich. Zwraca się w nim również do hodowców drobiu o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzegania zasad bioasekuracji, które minimalizują ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa. Przywołany powyżej apel znajduje się poniżej. Pliki do pobrania Pobierz plik Apel MWLW.pdf