Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Puchar Polski w łucznictwie

Puchar Polski w łucznictwie

Puchar Polski w łucznictwie

14 kwietnia br. w Krakowie rozpoczął się sezon sportowy dla łuczników. Organizowane tam zawody o Puchar Polski – I runda oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Krakowa zgromadziły najlepszych zawodników z czołówki krajowej w dwóch kategoriach: senior i junior. Sezon ten dobrze rozpoczął się dla dąbrowskich łuczników.
Klub „Dąbrovia” reprezentowali: Agata Bulwa, Małgorzata Mickiewicz, Jakub Kot – seniorzy oraz Anna Forgiel i Aleksandra Pagos - juniorki młodsze. Podczas  niesprzyjających warunków atmosferycznych bardzo trudno było osiągnąć wysoki wynik - silny wiatr oraz opady deszczu spustoszyły tory łucznicze, czego konsekwencją było przerwanie zawodów. Dopiero po godzinie udało się doprowadzić obiekt do stanu, w którym można było kontynuować rywalizację.
Pomimo tego Agata Bulwa wykazując się długoletnim doświadczeniem - nie dała szans rywalkom wygrywając I rundę Pucharu Polski, obejmując tym samym prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Równocześnie w rozgrywanych Międzynarodowych Mistrzostwach Krakowa zajęła trzecią lokatę.
W drodze do finału po raz kolejny pojedynkowały się zawodniczki klubu „Dąbrovia”. Małgorzata Mickiewicz przegrała pojedynek z Agatą Bulwą tym samym odpadając z rywalizacji w ¼ finału, ostatecznie zajmując 6 miejsce.

Bardzo dobrze spisały się także juniorki młodsze. Anna Forgiel zajęła 6 miejsce, a Aleksandra Pagos 12 miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Krakowa. Występy wszystkich reprezentantów można uznać za udane.

14 kwietnia br. w Krakowie rozpoczął się sezon sportowy dla łuczników. Organizowane tam zawody o Puchar Polski – I runda oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Krakowa zgromadziły najlepszych zawodników z czołówki krajowej w dwóch kategoriach: senior i junior. Sezon ten dobrze rozpoczął się dla dąbrowskich łuczników.Klub „Dąbrovia” reprezentowali: Agata Bulwa, Małgorzata Mickiewicz, Jakub Kot – seniorzy oraz Anna Forgiel i Aleksandra Pagos - juniorki młodsze. Podczas  niesprzyjających warunków atmosferycznych bardzo trudno było osiągnąć wysoki wynik - silny wiatr oraz opady deszczu spustoszyły tory łucznicze, czego konsekwencją było przerwanie zawodów. Dopiero po godzinie udało się doprowadzić obiekt do stanu, w którym można było kontynuować rywalizację.Pomimo tego Agata Bulwa wykazując się długoletnim doświadczeniem - nie dała szans rywalkom wygrywając I rundę Pucharu Polski, obejmując tym samym prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Równocześnie w rozgrywanych Międzynarodowych Mistrzostwach Krakowa zajęła trzecią lokatę. W drodze do finału po raz kolejny pojedynkowały się zawodniczki klubu „Dąbrovia”. Małgorzata Mickiewicz przegrała pojedynek z Agatą Bulwą tym samym odpadając z rywalizacji w ¼ finału, ostatecznie zajmując 6 miejsce.Bardzo dobrze spisały się także juniorki młodsze. Anna Forgiel zajęła 6 miejsce, a Aleksandra Pagos 12 miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Krakowa. Występy wszystkich reprezentantów można uznać za udane.