Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Pytajcie eurokandydatów !

Pytajcie eurokandydatów !

13 czerwca po raz pierwszy wybierać będziemy w Polsce posłów do Parlamentu Europejskiego. Kampanie wyborcze wszystkich komitetów wyborczych wchodzą właśnie w decydującą fazę. Na zarejestrowanych listach znaleźliśmy około 10 nazwisk potencjonalnych eurodeputowanych z Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej i okolic. W ciągu najbliższych dni chcielibyśmy przybliżyć Wam ich sylwetki a Was, drodzy inTARnauci prosimy o nadsyłanie pytań pod adresem "tarnowskich" eurokandydatów.

Z pytań, które prześlecie na adres: redakcja@intarnet.pl ułożymy listę pytań pod adresem konkretnego kandydata i przekażemy je politykom kandydującym do PE. Następnie publikować będziemy ich odpowiedzi. Te internetowe wywiady ukazywać się będą "w parach", to znaczy - te same pytania zadane zostaną jednocześnie dwóm wylosowanym przez nas kandydatom a ich odpowiedzi ukażą się na stronie tego samego dnia. Politycy będą mieli też przywilej zadania swojemu adwersarzowi dwóch własnych pytań.

Już możecie kierować pytania pod adresem następujących kandydatów (w nawiasie nazwy partii politycznych, które zgłosiły kandydaturę):

Urszula Gacek (Platforma Obywatelska)
Katarzyna Rosińska (Socjademokracja Polska)
Zbigniew Martyka (Liga Polskich Rodzin)
Wacław Prażuch (Prawo i Sprawiedliwość)
Krzysztof Bazuła (Sojusz Lewicy Demokratycznej)
Marek Babuśka (Ogólnopolski Komitet Obywatelski „OKO")
Wiesław Gwizd (Ogólnopolski Komitet Obywatelski „OKO")
Tomasz Zieliński (Unia Wolności)
Wojciech Popiela (Unia Polityki Realnej)
Artur Janik (Socjademokracja Polska)
Andrzej Sztorc (Polskie Stronnictwo Ludowe)

Być może do tej listy dołączą też kandydaci z innych komitetów wyborczych, którzy - a o tym nie wiemy - mieszkają w Tarnowie, Dąbrowie Tarnowskiej i okolicach (jeśli o kimś takim wiecie - napiszcie do nas !). Ważna informacja - dwa nazwiska, które pojawiały się na przedwyborczej "giełdzie" ostatecznie nie znalazły się na listach swoich ugrupowań. Chodzi o Iwonę Tworzydło (Samoobrona) i byłego prezydenta Tarnowa Józefa Rojka (Narodowy Komitet Wyborców).

Prosimy Was o formułowanie prostych i możliwie najkrótszych pytań pod adresem eurokandydatów a także o informację pod adresem których (z wymienionej listy) polityków mamy skierować Wasze pytanie(pytania).
W przypadku nadejścia dużej ilości pytań pod adresem konkretnej osoby (będziemy się starać zadawać maksymalnie 8 pytań każdemu "przepytywanemu") wykorzystamy je w inny sposób. Zasilą one "bank pytań", które zadamy podczas otwartej debaty między kandydatami, planowanej w pierwszych dniach czerwca. Niezależnie od tego przekażemy te pytania drogą elektroniczną właściwemu kandydatowi.

Raz jeszcze przypominamy adres poczty elektronicznej, pod który należy nadsyłać pytania :
redakcja@intarnet.pl

Źródło: inTARnet.pl

13 czerwca po raz pierwszy wybierać będziemy w Polsce posłów do Parlamentu Europejskiego. Kampanie wyborcze wszystkich komitetów wyborczych wchodzą właśnie w decydującą fazę. Na zarejestrowanych listach znaleźliśmy około 10 nazwisk potencjonalnych eurodeputowanych z Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej i okolic. W ciągu najbliższych dni chcielibyśmy przybliżyć Wam ich sylwetki a Was, drodzy inTARnauci prosimy o nadsyłanie pytań pod adresem "tarnowskich" eurokandydatów. Z pytań, które prześlecie na adres: redakcja@intarnet.pl ułożymy listę pytań pod adresem konkretnego kandydata i przekażemy je politykom kandydującym do PE. Następnie publikować będziemy ich odpowiedzi. Te internetowe wywiady ukazywać się będą "w parach", to znaczy - te same pytania zadane zostaną jednocześnie dwóm wylosowanym przez nas kandydatom a ich odpowiedzi ukażą się na stronie tego samego dnia. Politycy będą mieli też przywilej zadania swojemu adwersarzowi dwóch własnych pytań. Już możecie kierować pytania pod adresem następujących kandydatów (w nawiasie nazwy partii politycznych, które zgłosiły kandydaturę): Urszula Gacek (Platforma Obywatelska)Katarzyna Rosińska (Socjademokracja Polska)Zbigniew Martyka (Liga Polskich Rodzin)Wacław Prażuch (Prawo i Sprawiedliwość)Krzysztof Bazuła (Sojusz Lewicy Demokratycznej)Marek Babuśka (Ogólnopolski Komitet Obywatelski „OKO")Wiesław Gwizd (Ogólnopolski Komitet Obywatelski „OKO")Tomasz Zieliński (Unia Wolności)Wojciech Popiela (Unia Polityki Realnej)Artur Janik (Socjademokracja Polska)Andrzej Sztorc (Polskie Stronnictwo Ludowe) Być może do tej listy dołączą też kandydaci z innych komitetów wyborczych, którzy - a o tym nie wiemy - mieszkają w Tarnowie, Dąbrowie Tarnowskiej i okolicach (jeśli o kimś takim wiecie - napiszcie do nas !). Ważna informacja - dwa nazwiska, które pojawiały się na przedwyborczej "giełdzie" ostatecznie nie znalazły się na listach swoich ugrupowań. Chodzi o Iwonę Tworzydło (Samoobrona) i byłego prezydenta Tarnowa Józefa Rojka (Narodowy Komitet Wyborców). Prosimy Was o formułowanie prostych i możliwie najkrótszych pytań pod adresem eurokandydatów a także o informację pod adresem których (z wymienionej listy) polityków mamy skierować Wasze pytanie(pytania).W przypadku nadejścia dużej ilości pytań pod adresem konkretnej osoby (będziemy się starać zadawać maksymalnie 8 pytań każdemu "przepytywanemu") wykorzystamy je w inny sposób. Zasilą one "bank pytań", które zadamy podczas otwartej debaty między kandydatami, planowanej w pierwszych dniach czerwca. Niezależnie od tego przekażemy te pytania drogą elektroniczną właściwemu kandydatowi. Raz jeszcze przypominamy adres poczty elektronicznej, pod który należy nadsyłać pytania :redakcja@intarnet.pl Źródło: inTARnet.pl