1. "Równać szanse 2014" - konkurs dla organizacji pozarządowych

"Równać szanse 2014" - konkurs dla organizacji pozarządowych

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu „Równać Szanse 2014". Celem konkursu jest wsparcie projektów organizacji pozarządowych, których celem ma być rozwój umiejętności społecznych młodych ludzi przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu. O dotacje do 40 000 zł na działania trwające 15 miesięcy realizowane pomiędzy 1 lipca 2014 r. a 30 listopada 2015 r. (prowadzone ze stałą, minimum 20-osobową grupą młodzieży w wieku 13-19 lat) mogą ubiegać się organizacje pozarządowe z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców. Ogólnopolski Konkurs Grantowy składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie konkursu wnioskujący przygotowują diagnozę środowiska lokalnego, w drugim (do którego zakwalifikuje się część wnioskujących) organizacje przygotują plan 15-miesięcznych działań zgodnych z celem konkursu. Termin nadsyłania wniosków w pierwszym etapie mija 10 marca 2014 roku o godzinie 12.00. Szczegółowe informacje na temat konkursu, w tym wzór formularza wniosku – generator wniosku, instrukcja wypełniania wniosku oraz kryteria oceny merytorycznej diagnozy znajdują się na stronie: rownacszanse.pl. Pytania dotyczące konkursu można kierować na adres e-mail: rownacszanse@pcyf.org.pl, tel: (22) 826 10 16.