Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Rękodzieło z Koziegłów w Dąbrowie Tarnowskiej

Rękodzieło z Koziegłów w Dąbrowie Tarnowskiej

Rękodzieło z Koziegłów w Dąbrowie Tarnowskiej

  Staraniem Dąbrowskiego Domu Kultury udało się zorganizować interesujące warsztaty rękodzielnicze dla studentek Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 12 pań uczących się techniki wyplatania kwiatów z łyka osikowego było bardzo zadowolonych z efektów swojej twórczej pracy.

  Warsztaty odbyły się w pracowni plastycznej DDK, były dofinansowane przez DDK i częściowo przez uczestników. Zajęcia poprowadziła animatorka i była dyrektor centrum kultury w Koziegłowach Agata Morawiec. Wykorzystano materiały: łyko, osikowe, bibułę, druty, klej. Zajęcia rozpoczęła projekcja filmu szkoleniowego na temat tej ciekawej tradycji ludowej.

  Zaprezentowana technika okazała się dość łatwa do opanowania przez studentki UTW (mimo ich początkowych obaw) dzięki ich zdolnościom manualnym oraz sposobowi przekazu wiedzy i umiejętności przez instruktorkę Agatę Morawiec. Efekty prac uczestniczki mogły zabrać do swoich domów na pamiątkę.

  Staraniem Dąbrowskiego Domu Kultury udało się zorganizować interesujące warsztaty rękodzielnicze dla studentek Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 12 pań uczących się techniki wyplatania kwiatów z łyka osikowego było bardzo zadowolonych z efektów swojej twórczej pracy.   Warsztaty odbyły się w pracowni plastycznej DDK, były dofinansowane przez DDK i częściowo przez uczestników. Zajęcia poprowadziła animatorka i była dyrektor centrum kultury w Koziegłowach Agata Morawiec. Wykorzystano materiały: łyko, osikowe, bibułę, druty, klej. Zajęcia rozpoczęła projekcja filmu szkoleniowego na temat tej ciekawej tradycji ludowej.   Zaprezentowana technika okazała się dość łatwa do opanowania przez studentki UTW (mimo ich początkowych obaw) dzięki ich zdolnościom manualnym oraz sposobowi przekazu wiedzy i umiejętności przez instruktorkę Agatę Morawiec. Efekty prac uczestniczki mogły zabrać do swoich domów na pamiątkę.