Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Rabin z wizytą w Powiecie Dąbrowskim

Rabin z wizytą w Powiecie Dąbrowskim

Rabin z wizytą w Powiecie Dąbrowskim

Powiat Dąbrowski odwiedził Rabin Nowego Jorku Edgar Gluck. Swoja wizytę rozpoczął od spotkania ze Starostą Dąbrowskim Krzysztofem Karczmarskim. Rabin jest umocowany w zakresie opieki nad cmentarzami żydowskimi w Polsce, stąd jego wizyta na Powiślu Dąbrowskim, gdzie nadal znajduje się wiele ciekawych miejsc i pamiątek kultury żydowskiej.

Gość odwiedził m.in. cmentarze żydowskie w Szczucinie i Dąbrowie Tarnowskiej. Po raz pierwszy miał okazję obejrzeć szereg ciekawych i cennych eksponatów zgromadzonych w Muzeum Judaistycznym w Dąbrowie Tarnowskiej. Zobaczył również Synagogę, która jest najcenniejszym, zachowanym dotychczas zabytkiem kultury żydowskiej.

Rabin poparł dotychczasowe działania władz powiatowych na rzecz odbudowy Synagogi i przywrócenia jej właściwego stanu oraz dopuszczenia obiektu do zwiedzania przez turystów.

Powiat Dąbrowski odwiedził Rabin Nowego Jorku Edgar Gluck. Swoja wizytę rozpoczął od spotkania ze Starostą Dąbrowskim Krzysztofem Karczmarskim. Rabin jest umocowany w zakresie opieki nad cmentarzami żydowskimi w Polsce, stąd jego wizyta na Powiślu Dąbrowskim, gdzie nadal znajduje się wiele ciekawych miejsc i pamiątek kultury żydowskiej. Gość odwiedził m.in. cmentarze żydowskie w Szczucinie i Dąbrowie Tarnowskiej. Po raz pierwszy miał okazję obejrzeć szereg ciekawych i cennych eksponatów zgromadzonych w Muzeum Judaistycznym w Dąbrowie Tarnowskiej. Zobaczył również Synagogę, która jest najcenniejszym, zachowanym dotychczas zabytkiem kultury żydowskiej. Rabin poparł dotychczasowe działania władz powiatowych na rzecz odbudowy Synagogi i przywrócenia jej właściwego stanu oraz dopuszczenia obiektu do zwiedzania przez turystów.