Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Radgoszcz stawia na Narożniki

Radgoszcz stawia na Narożniki

Blisko 4 mln złotych gmina Radgoszcz zamierza wydać w najbliższych latach na inwestycje. Będą to przede wszystkim zadania poprawiające stan środowiska naturalnego i rozbudowa zaplecza rekreacyjnego nad zalewem wodnym w Narożnikach. Nad wodą trwa budowa amfiteatru, który ma być gotowy w tym roku. Nad zalewem powstanie również budynek, który pomieści hangar na sprzęt pływający oraz miejsca noclegowe i zaplecze dla zatrudnianych w sezonie ratowników.

Nad zalewem powstawać zaczną domki letniskowe. Kilkanaście działek budowlanych udało się samorządowi sprzedać w krótkim czasie. Mniejsze jest zainteresowanie podobnym kompleksem położonym w pewnej odległości od wody, w lesie. Na etapie projektowania jest pogłębienie zalewu, rozlewisko będzie w części poszerzone. Na sfinansowanie tego przedsięwzięcia gmina poszukuje funduszy. W tym roku w Narożnikach pojawią się też ścieżki rowerowe i spacerowe.
Najważniejsze inwestycje związane z ochroną środowiska to rozbudowa oczyszczalni ścieków, budowa kanlizacji we wsiach Narożniki i Żdżary. "Staramy się o fundusze na te zadania, wnioski złożone zostały do programu SAPARD i programu operacyjnego województwa małopolskiego. Część z tych inwestycji przewidziana jest na kilka lat, wszystko zależy od wysokości funduszy, które uda się nam pozyskać. W sumie ich wartość obliczamy na ponad 3,7 mln złotych" - podsumowuje sekretarz gminy Tadeusz Podosek. (baja)

Źródło: Dziennik Polski

Blisko 4 mln złotych gmina Radgoszcz zamierza wydać w najbliższych latach na inwestycje. Będą to przede wszystkim zadania poprawiające stan środowiska naturalnego i rozbudowa zaplecza rekreacyjnego nad zalewem wodnym w Narożnikach. Nad wodą trwa budowa amfiteatru, który ma być gotowy w tym roku. Nad zalewem powstanie również budynek, który pomieści hangar na sprzęt pływający oraz miejsca noclegowe i zaplecze dla zatrudnianych w sezonie ratowników. Nad zalewem powstawać zaczną domki letniskowe. Kilkanaście działek budowlanych udało się samorządowi sprzedać w krótkim czasie. Mniejsze jest zainteresowanie podobnym kompleksem położonym w pewnej odległości od wody, w lesie. Na etapie projektowania jest pogłębienie zalewu, rozlewisko będzie w części poszerzone. Na sfinansowanie tego przedsięwzięcia gmina poszukuje funduszy. W tym roku w Narożnikach pojawią się też ścieżki rowerowe i spacerowe.Najważniejsze inwestycje związane z ochroną środowiska to rozbudowa oczyszczalni ścieków, budowa kanlizacji we wsiach Narożniki i Żdżary. "Staramy się o fundusze na te zadania, wnioski złożone zostały do programu SAPARD i programu operacyjnego województwa małopolskiego. Część z tych inwestycji przewidziana jest na kilka lat, wszystko zależy od wysokości funduszy, które uda się nam pozyskać. W sumie ich wartość obliczamy na ponad 3,7 mln złotych" - podsumowuje sekretarz gminy Tadeusz Podosek. (baja) Źródło: Dziennik Polski