Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Ranking Rzeczpospolitej najwyżej III LO

Ranking Rzeczpospolitej najwyżej III LO

Ranking Rzeczpospolitej najwyżej III LO

W opublikowanym właśnie przez Rzeczpospolitą rankingu szkół ponadgimnazjalnych III Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie zajęło najwyższe miejsce spośród placówek regionu. 105-ta lokata w kraju i piąta w Małopolsce to zasługa olimpijczyków, którzy wygrywali konkursy przedmiotowe w różnych dziedzinach. 

Uczniowie „trzeciego” przyznają, że mają dobry kontakt z nauczycielami jednak prawdziwym miernikiem poziomu ich wiedzy, będą wyniki tegorocznych matur a nie nawet najlepiej opracowane rankingi. Dla nauczycieli pracujących w III LO najważniejsze są sukcesy ich uczniów. Jak się okazuje, dla młodych ludzi startujących w olimpiadach przedmiotowych satysfakcja ze zwycięstwa jest ważniejsza niż ułatwiony akces do uczelni wyższej. Praca z uczniami zdolnymi wymaga od nauczyciela specjalnego zaangażowania. Niewiele ma bowiem wspólnego z systemem klasowo – lekcyjnym. W drugiej setce najlepszych polskich szkół znalazła się jeszcze tylko jedna placówka z Tarnowa – IV LO na miejscu 142-im. I LO zajęło lokatę 209-tą, LO z Dąbrowy Tarnowskiej 287-mą a I LO z Bochni 348-mą.

W ubiegłym roku najwyżej spośród szkół regionu znalazł,o się w rankingu "Rz" I LO (143 miejsce w Polsce, 9 lokata w Małopolsce). Wówczas III LO zajęło 182 miejsce w tym rankingu, tuż za IV LO. 

Źródło: Radio MAKS/inTARnet.pl

W opublikowanym właśnie przez Rzeczpospolitą rankingu szkół ponadgimnazjalnych III Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie zajęło najwyższe miejsce spośród placówek regionu. 105-ta lokata w kraju i piąta w Małopolsce to zasługa olimpijczyków, którzy wygrywali konkursy przedmiotowe w różnych dziedzinach.  Uczniowie „trzeciego” przyznają, że mają dobry kontakt z nauczycielami jednak prawdziwym miernikiem poziomu ich wiedzy, będą wyniki tegorocznych matur a nie nawet najlepiej opracowane rankingi. Dla nauczycieli pracujących w III LO najważniejsze są sukcesy ich uczniów. Jak się okazuje, dla młodych ludzi startujących w olimpiadach przedmiotowych satysfakcja ze zwycięstwa jest ważniejsza niż ułatwiony akces do uczelni wyższej. Praca z uczniami zdolnymi wymaga od nauczyciela specjalnego zaangażowania. Niewiele ma bowiem wspólnego z systemem klasowo – lekcyjnym. W drugiej setce najlepszych polskich szkół znalazła się jeszcze tylko jedna placówka z Tarnowa – IV LO na miejscu 142-im. I LO zajęło lokatę 209-tą, LO z Dąbrowy Tarnowskiej 287-mą a I LO z Bochni 348-mą. W ubiegłym roku najwyżej spośród szkół regionu znalazł,o się w rankingu "Rz" I LO (143 miejsce w Polsce, 9 lokata w Małopolsce). Wówczas III LO zajęło 182 miejsce w tym rankingu, tuż za IV LO.  Źródło: Radio MAKS/inTARnet.pl