Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Razem przeciw przemocy” w ZSP nr 1

„Razem przeciw przemocy” w ZSP nr 1

„Razem przeciw przemocy” w ZSP nr 1

1 czerwca 2011r. obchodzono w ZSP nr 1 „Dzień Szkoły bez Przemocy'. Dla szkoły był to dzień wyjątkowy, gdyż ZSP nr 1 otrzymało wyróżnienie za 5 lat uczestnictwa w tym programie, ponadto przystąpiono w tym dniu do programu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa oraz do programu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia".

"Dzień Szkoły bez Przemocy" rozpoczął się uroczystym apelem, podczas którego z odezwą do młodzieży zwróciła się przewodnicząca szkoły Anna Owca. Dyrektor szkoły p. Marta Chrabąszcz w swoim wystąpieniu zaapelowała do młodzieży i nauczycieli o przestrzeganie zasad „Kodeksu Szkoły bez Przemocy", promowanie właściwych postaw nie tylko na terenie szkoły, ale i poza nią.

Z inicjatywy dyrektora p. M. Chrabąszcz szkoła przystępuje do programu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa i będzie się ubiegać o przyznanie certyfikatu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo". Zaproszony na spotkanie z młodzieżą przedstawiciel policji aspirant Witold Łopata przedstawił młodzieży główne zasady udziału w programie oraz zaapelował o bezpieczne spędzanie wakacji.

Dyrektor wyróżniła również pracę 17 uczniów tworzących Szkolny Klub Wolontariuszy, do którego należą: Bernadetta Czupryna (IIb), Angelika Dudek (Ie), Magdalena Foszcz (IIb), Ewa Gawlik (IIb), Katarzyna Kamykowska (IIf), Kinga Kądzielawa (IIb), Natalia Kozicka (If), Aneta Król (IIf), Kinga Linszted (If), Piotr Łoboda (IIb), Anna Mamulska (Id), Anna Owca (IIb), Justyna Pyzik (IIb), Justyna Starsiak (If), Joanna Wnęk (IIb), Albert Woźniak (Ie), Ewelina Wójcik (IIb).

Dyrektor podziękowała również p. pedagog Małgorzacie Ziobro za prowadzenie przez 5 lat programu „Szkoła bez przemocy" oraz za opiekę nad Szkolnym Klubem Wolontariusza, poinformowała także, że grupa wolontariuszy przystąpiła do projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia" i w dniu 11 czerwca 2011 weźmie udział w Małopolskim Święcie Młodych Wolontariuszy. Projekt koordynują p. pedagog M. Ziobro i dyrektor M. Chrabąszcz.

Podczas spotkania uczeń klasy IIc Kamil Kochanek, ratownik wodny, zaapelował o bezpieczne spędzanie wakacji, dzieląc się ciekawymi poradami dotyczącymi spędzania wolnego czasu nad wodą.

Po apelu dyrektor zaprosiła do obchodów „Dnia Sportu", który wpisał się w zaplanowany w tych dniach Europejski Tydzień Sportu. Nauczyciele wychowania fizycznego p. Małgorzata Owsiany oraz p. Michał Borsa z tej okazji zorganizowali i przeprowadzili turniej piłki siatkowej dla dziewcząt, natomiast p. Marcin Rej oraz p. Łukasz Świętochowski przygotowali turniej piłki nożnej dla chłopców.

Natomiast wolontariusze i przedstawiciel samorządu uczniowskiego wraz z opiekunem złożyli życzenia wychowankom Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej.
Do życzeń młodzież dołączyła również skromne upominki.

1 czerwca 2011r. obchodzono w ZSP nr 1 „Dzień Szkoły bez Przemocy'. Dla szkoły był to dzień wyjątkowy, gdyż ZSP nr 1 otrzymało wyróżnienie za 5 lat uczestnictwa w tym programie, ponadto przystąpiono w tym dniu do programu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa oraz do programu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia". "Dzień Szkoły bez Przemocy" rozpoczął się uroczystym apelem, podczas którego z odezwą do młodzieży zwróciła się przewodnicząca szkoły Anna Owca. Dyrektor szkoły p. Marta Chrabąszcz w swoim wystąpieniu zaapelowała do młodzieży i nauczycieli o przestrzeganie zasad „Kodeksu Szkoły bez Przemocy", promowanie właściwych postaw nie tylko na terenie szkoły, ale i poza nią. Z inicjatywy dyrektora p. M. Chrabąszcz szkoła przystępuje do programu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa i będzie się ubiegać o przyznanie certyfikatu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo". Zaproszony na spotkanie z młodzieżą przedstawiciel policji aspirant Witold Łopata przedstawił młodzieży główne zasady udziału w programie oraz zaapelował o bezpieczne spędzanie wakacji. Dyrektor wyróżniła również pracę 17 uczniów tworzących Szkolny Klub Wolontariuszy, do którego należą: Bernadetta Czupryna (IIb), Angelika Dudek (Ie), Magdalena Foszcz (IIb), Ewa Gawlik (IIb), Katarzyna Kamykowska (IIf), Kinga Kądzielawa (IIb), Natalia Kozicka (If), Aneta Król (IIf), Kinga Linszted (If), Piotr Łoboda (IIb), Anna Mamulska (Id), Anna Owca (IIb), Justyna Pyzik (IIb), Justyna Starsiak (If), Joanna Wnęk (IIb), Albert Woźniak (Ie), Ewelina Wójcik (IIb). Dyrektor podziękowała również p. pedagog Małgorzacie Ziobro za prowadzenie przez 5 lat programu „Szkoła bez przemocy" oraz za opiekę nad Szkolnym Klubem Wolontariusza, poinformowała także, że grupa wolontariuszy przystąpiła do projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia" i w dniu 11 czerwca 2011 weźmie udział w Małopolskim Święcie Młodych Wolontariuszy. Projekt koordynują p. pedagog M. Ziobro i dyrektor M. Chrabąszcz. Podczas spotkania uczeń klasy IIc Kamil Kochanek, ratownik wodny, zaapelował o bezpieczne spędzanie wakacji, dzieląc się ciekawymi poradami dotyczącymi spędzania wolnego czasu nad wodą. Po apelu dyrektor zaprosiła do obchodów „Dnia Sportu", który wpisał się w zaplanowany w tych dniach Europejski Tydzień Sportu. Nauczyciele wychowania fizycznego p. Małgorzata Owsiany oraz p. Michał Borsa z tej okazji zorganizowali i przeprowadzili turniej piłki siatkowej dla dziewcząt, natomiast p. Marcin Rej oraz p. Łukasz Świętochowski przygotowali turniej piłki nożnej dla chłopców. Natomiast wolontariusze i przedstawiciel samorządu uczniowskiego wraz z opiekunem złożyli życzenia wychowankom Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej.Do życzeń młodzież dołączyła również skromne upominki.