Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Razem z Seniorami o Polonii Amerykańskiej

Razem z Seniorami o Polonii Amerykańskiej

Razem z Seniorami o Polonii Amerykańskiej

27 listopada 2012 roku w sali kinowej Dąbrowskiego Domu Kultury miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Integracja dwóch pokoleń.

Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej spotkała się ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dąbrowie Tarnowskiej chcąc uczcić ogłoszony przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej rok 2012 Rokiem Seniora. Wspólnie spędzony czas wypełnił montaż słowno-muzyczny poświęcony tęsknocie za ojczyzną tych, którzy z różnych przyczyn na przestrzeni wieków zmuszeni byli wyemigrować z kraju, a którzy myślą i sercem są cały czas w starej ojczyźnie. Uzupełnieniem programu artystycznego była prezentacja multimedialna prowadzona w dwóch językach: polskim i angielskim, prezentująca troszkę inne spojrzenie na Stany Zjednoczone Ameryki, kraju gdzie zamieszkuje najwięcej Polaków na emigracji.

Szkolny zespół muzyczny BiBBBa zaprezentował dwa utwory, który przyniosły mu tytuł laureata w V Ogólnopolskim Turnieju Piosenki Satyrycznej i Lirycznej „Kofta 2012", a uczennice z klasy policyjnej zaprezentowały taniec w stylu amerykańskim do muzyki country.

Zebrani na widowni z zaciekawieniem uczestniczyli w prezentacji, podziwiali artystyczne i językowe umiejętności uczniów, aby w końcowej części przyłączyć się do wspólnego śpiewania popularnych i wszystkim znanych piosenek. Integracji pokoleń sprzyjało także wspólne oglądanie wystawy poświęconej 400-leciu Polonii w Ameryce w holu Dąbrowskiego Domu Kultury oraz słodka niespodzianka oferowana przez uczniów.

W spotkaniu uczestniczyli również Marek Minorczyk Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, Jadwiga Kusior Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Paweł Chojnowski Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury, Krystyna Guzik Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku i jej zastępca Małgorzata Majchrowicz, oraz Jan Kiljan Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Program został przygotowany przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Uczestniczyli w nim uczniowie różnych klas oraz nauczyciele: Bożena Walus, Agnieszka Golemo, Monika Dojka, Paweł Łach, Rafał Szydłowski oraz Krystyna Brzezińska.

opracowanie: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

27 listopada 2012 roku w sali kinowej Dąbrowskiego Domu Kultury miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Integracja dwóch pokoleń. Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej spotkała się ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dąbrowie Tarnowskiej chcąc uczcić ogłoszony przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej rok 2012 Rokiem Seniora. Wspólnie spędzony czas wypełnił montaż słowno-muzyczny poświęcony tęsknocie za ojczyzną tych, którzy z różnych przyczyn na przestrzeni wieków zmuszeni byli wyemigrować z kraju, a którzy myślą i sercem są cały czas w starej ojczyźnie. Uzupełnieniem programu artystycznego była prezentacja multimedialna prowadzona w dwóch językach: polskim i angielskim, prezentująca troszkę inne spojrzenie na Stany Zjednoczone Ameryki, kraju gdzie zamieszkuje najwięcej Polaków na emigracji. Szkolny zespół muzyczny BiBBBa zaprezentował dwa utwory, który przyniosły mu tytuł laureata w V Ogólnopolskim Turnieju Piosenki Satyrycznej i Lirycznej „Kofta 2012", a uczennice z klasy policyjnej zaprezentowały taniec w stylu amerykańskim do muzyki country. Zebrani na widowni z zaciekawieniem uczestniczyli w prezentacji, podziwiali artystyczne i językowe umiejętności uczniów, aby w końcowej części przyłączyć się do wspólnego śpiewania popularnych i wszystkim znanych piosenek. Integracji pokoleń sprzyjało także wspólne oglądanie wystawy poświęconej 400-leciu Polonii w Ameryce w holu Dąbrowskiego Domu Kultury oraz słodka niespodzianka oferowana przez uczniów. W spotkaniu uczestniczyli również Marek Minorczyk Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, Jadwiga Kusior Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Paweł Chojnowski Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury, Krystyna Guzik Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku i jej zastępca Małgorzata Majchrowicz, oraz Jan Kiljan Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Program został przygotowany przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Uczestniczyli w nim uczniowie różnych klas oraz nauczyciele: Bożena Walus, Agnieszka Golemo, Monika Dojka, Paweł Łach, Rafał Szydłowski oraz Krystyna Brzezińska. opracowanie: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej