Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Recytatorzy jadą do Krakowa

Recytatorzy jadą do Krakowa

Recytatorzy jadą do Krakowa

W piątek w tarnowskim Pałacu Młodzieży odbyły się rejonowe eliminacje 49. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Uczestniczyli w nich licealiści - laureaci konkursów szczebla powiatowego z okolicznych powiatów. W konkursie poezji śpiewanej nagrodzono Małgorzatę Gaweł z III LO w Tarnowie. Została ona wraz z czterema innymi osobami - uczestnikami turnieju recytatorskiego rekomendowana do udziału w eliminacjach wojewódzkich w Krakowie. W maju do Krakowa pojadą więc również : Magdalena Kaczmarska(I LO w Dąbrowie Tarn.), Marta Pletty (II LO w Bochnia), Monika Dziura (I LO w Bochnia)i Aleksandra Pękala (I LO w Tarnowie).

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest najstarszym, a zarazem najważniejszym, dla miłośników żywego słowa wydarzeniem artystycznym. Uczestników tarnowskich eliminacji okręgowych oceniało jury w składzie: Urszula Rojek – instruktor teatralny z Dębicy, Ewa Cypcarz Bogucka – aktorka z Tarnowa i Stanisław Migacz – muzyk z Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół" w Nowym Sączu.
Po obejrzeniu i wysłuchaniu dwudziestu jeden propozycji – w tym jednej w turnieju poezji śpiewanej postanowiło ono :

w turnieju poezji śpiewanej przyznać nagrodę i rekomendować do udziału w eliminacjach wojewódzkich poezji śpiewanej w Krakowie 30 kwietnia 2004 r. – Małgorzacie Gaweł z III LO w Tarnowie.

w turnieju recytatorskim przyznać

wyróżnienie III stopnia:
Annie Drużbie z LO w Tuchowie
Karolinie Sęk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku

wyróżnienie II stopnia:
Karolinie Nieć z Zespołu Szkół w Czchowie – za interpretację wiersza J. Twardowskiego
Agnieszce Grabowskiej za interpretacje wiersza W. Szymborskiej

wyróżnienie I stopnia:
Sylwii Filipskiej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie
Magdalenie Lechowicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dąbrowie Tarnowskiej

trzy równorzędne trzecie miejsca:
Monice Czesak z I LO w Tarnowie
Sławomirowi Golonce z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Samochodowych w Tarnowie
Kamili Niemczurze Z I LO w Tarnowie

dwa równorzędne drugie miejsca:
Monice Dziurze z I LO w Bochni
Aleksandrze Pękali z I LO w Tarnowie

dwa równorzędne pierwsze miejsca:
Magdalenie Kaczmarskiej z I LO w Dąbrowie Tarnowskiej
Marcie Pletty z II LO w Bochni

Źródło: Okay

W piątek w tarnowskim Pałacu Młodzieży odbyły się rejonowe eliminacje 49. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Uczestniczyli w nich licealiści - laureaci konkursów szczebla powiatowego z okolicznych powiatów. W konkursie poezji śpiewanej nagrodzono Małgorzatę Gaweł z III LO w Tarnowie. Została ona wraz z czterema innymi osobami - uczestnikami turnieju recytatorskiego rekomendowana do udziału w eliminacjach wojewódzkich w Krakowie. W maju do Krakowa pojadą więc również : Magdalena Kaczmarska(I LO w Dąbrowie Tarn.), Marta Pletty (II LO w Bochnia), Monika Dziura (I LO w Bochnia)i Aleksandra Pękala (I LO w Tarnowie). Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest najstarszym, a zarazem najważniejszym, dla miłośników żywego słowa wydarzeniem artystycznym. Uczestników tarnowskich eliminacji okręgowych oceniało jury w składzie: Urszula Rojek – instruktor teatralny z Dębicy, Ewa Cypcarz Bogucka – aktorka z Tarnowa i Stanisław Migacz – muzyk z Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół" w Nowym Sączu.Po obejrzeniu i wysłuchaniu dwudziestu jeden propozycji – w tym jednej w turnieju poezji śpiewanej postanowiło ono : w turnieju poezji śpiewanej przyznać nagrodę i rekomendować do udziału w eliminacjach wojewódzkich poezji śpiewanej w Krakowie 30 kwietnia 2004 r. – Małgorzacie Gaweł z III LO w Tarnowie. w turnieju recytatorskim przyznać wyróżnienie III stopnia:Annie Drużbie z LO w TuchowieKarolinie Sęk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku wyróżnienie II stopnia:Karolinie Nieć z Zespołu Szkół w Czchowie – za interpretację wiersza J. TwardowskiegoAgnieszce Grabowskiej za interpretacje wiersza W. Szymborskiej wyróżnienie I stopnia:Sylwii Filipskiej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w SzczucinieMagdalenie Lechowicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dąbrowie Tarnowskiej trzy równorzędne trzecie miejsca:Monice Czesak z I LO w TarnowieSławomirowi Golonce z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Samochodowych w TarnowieKamili Niemczurze Z I LO w Tarnowie dwa równorzędne drugie miejsca:Monice Dziurze z I LO w BochniAleksandrze Pękali z I LO w Tarnowie dwa równorzędne pierwsze miejsca:Magdalenie Kaczmarskiej z I LO w Dąbrowie TarnowskiejMarcie Pletty z II LO w Bochni Źródło: Okay