Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Region ma głos" w powiecie dąbrowskim

„Region ma głos" w powiecie dąbrowskim

„Region ma głos

28 marca 2018 roku w Dąbrowskim Domu Kultury odbyła się debata "Region ma głos" zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i "Gazetę Wyborczą".

Była pierwszą z cyklu trzech zaplanowanych, otwartych spotkań z udziałem władz województwa. Była też doskonałą okazją do rozmowy z samorządowcami, którzy mają realny wpływ na zmiany, jakie zachodzą w naszych małych ojczyznach. W spotkaniu tym nie zabrakło starosty dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego.

Na spotkanie m.in. z wicemarszałkiem Stanisławem Sorysem, które odbyło się w Dąbrowskim Domu Kultury przybyło kilkudziesięciu mieszkańców, którym nie są obojętne sprawy związane z rozwojem regionu.

Debatowali: wicemarszałek małopolski Stanisław Sorys, prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Paweł Hałat ze Stowarzyszenia Przestrzeń-Ludzie-Miasto, Bartosz Piłat – ekspert do spraw polityk miejskich. Natomiast moderatorem panelu dyskusyjnego był Bartłomiej Kuraś z „Gazety Wyborczej".

Samorządu nie powinno się ograniczać w jego kompetencjach. To władze regionalne i lokalne najlepiej wiedzą, jakie są potrzeby mieszkańców - tymi słowami rozpoczął dyskusję wicemarszałek Stanisław Sorys.

Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski podczas debaty mówił o bardzo dobrze układającej się współpracy między władzami województwa, samorządem powiatowym oraz lokalnymi samorządami gminnymi. Dzięki temu z powodzeniem realizowane są liczne inwestycje na rzecz rozwoju Powiśla Dąbrowskiego. Gospodarz naszego powiatu mówił również o działaniach podejmowanych w celu przywrócenia linii kolejowej Dąbrowa Tarnowska – Tarnów na trasie dawnej Szczucinki.

Podczas spotkania mieszkańcy oraz zaproszeni goście wymienili poglądy, uzupełnili swoją wiedzę oraz starali się znaleźć, jak najlepsze rozwiązania, by Małopolanom żyło się jeszcze lepiej.

Publiczność najbardziej interesowały tematy związane z transportem w regionie. Pytano o możliwość przywrócenia połączenia kolejowego pomiędzy Dąbrową Tarnowską i Tarnowem. Analizowano, czy takie połączenie byłoby rentowne oraz jakie środki wiązałyby się z jego uruchomieniem. Dyskutowano również o tym, czy idąc śladami Tarnowa nie lepiej byłoby zainwestować w nowoczesne i ekologiczne autobusy.

Warto dodać, że w ramach cyklu debat „Region ma głos" tej wiosny mieszkańcy będą mogli spotkać się także z marszałkiem Jackiem Krupą w Skawinie (17.04) oraz z wicemarszałkiem Wojciechem Kozakiem w Miechowie (27.04). Zapraszamy. Wstęp wolny!

Źródło: www.malopolska.pl/mags

28 marca 2018 roku w Dąbrowskim Domu Kultury odbyła się debata "Region ma głos" zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i "Gazetę Wyborczą". Była pierwszą z cyklu trzech zaplanowanych, otwartych spotkań z udziałem władz województwa. Była też doskonałą okazją do rozmowy z samorządowcami, którzy mają realny wpływ na zmiany, jakie zachodzą w naszych małych ojczyznach. W spotkaniu tym nie zabrakło starosty dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego. Na spotkanie m.in. z wicemarszałkiem Stanisławem Sorysem, które odbyło się w Dąbrowskim Domu Kultury przybyło kilkudziesięciu mieszkańców, którym nie są obojętne sprawy związane z rozwojem regionu. Debatowali: wicemarszałek małopolski Stanisław Sorys, prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Paweł Hałat ze Stowarzyszenia Przestrzeń-Ludzie-Miasto, Bartosz Piłat – ekspert do spraw polityk miejskich. Natomiast moderatorem panelu dyskusyjnego był Bartłomiej Kuraś z „Gazety Wyborczej". Samorządu nie powinno się ograniczać w jego kompetencjach. To władze regionalne i lokalne najlepiej wiedzą, jakie są potrzeby mieszkańców - tymi słowami rozpoczął dyskusję wicemarszałek Stanisław Sorys. Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski podczas debaty mówił o bardzo dobrze układającej się współpracy między władzami województwa, samorządem powiatowym oraz lokalnymi samorządami gminnymi. Dzięki temu z powodzeniem realizowane są liczne inwestycje na rzecz rozwoju Powiśla Dąbrowskiego. Gospodarz naszego powiatu mówił również o działaniach podejmowanych w celu przywrócenia linii kolejowej Dąbrowa Tarnowska – Tarnów na trasie dawnej Szczucinki. Podczas spotkania mieszkańcy oraz zaproszeni goście wymienili poglądy, uzupełnili swoją wiedzę oraz starali się znaleźć, jak najlepsze rozwiązania, by Małopolanom żyło się jeszcze lepiej. Publiczność najbardziej interesowały tematy związane z transportem w regionie. Pytano o możliwość przywrócenia połączenia kolejowego pomiędzy Dąbrową Tarnowską i Tarnowem. Analizowano, czy takie połączenie byłoby rentowne oraz jakie środki wiązałyby się z jego uruchomieniem. Dyskutowano również o tym, czy idąc śladami Tarnowa nie lepiej byłoby zainwestować w nowoczesne i ekologiczne autobusy. Warto dodać, że w ramach cyklu debat „Region ma głos" tej wiosny mieszkańcy będą mogli spotkać się także z marszałkiem Jackiem Krupą w Skawinie (17.04) oraz z wicemarszałkiem Wojciechem Kozakiem w Miechowie (27.04). Zapraszamy. Wstęp wolny! Źródło: www.malopolska.pl/mags