1. Rekordowa ilość zgłoszeń do konkursu "Bądź Wielkim"

Rekordowa ilość zgłoszeń do konkursu "Bądź Wielkim"

Rekordowa ilość zgłoszeń do konkursu

Jest to najliczniejsze grono spośród wszystkich edycji konkursu!

- 30 pytań dla uczniów szkół podstawowych,

- 35 pytań dla uczniów gimnazjów,

- i 40 pytań dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Do uczestnictwa w VII edycji regionalnego konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez bł. Jana Pawła II  „Bądź Wielkim” zgłosiła się rekordowa ilość  uczestników. Chęć  wzięcia udziału w zmaganiach konkursowych wyraziło prawie 1000 uczniów z 52 szkół z terenu powiatu dąbrowskiego a także bocheńskiego, tarnowskiego, mieleckiego i nowosądeckiego , którzy rywalizować będą w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.   Jest to najliczniejsze grono spośród wszystkich edycji konkursu!   Tematem VII edycji konkursu są  podróże zagraniczne Jana Pawła II w okresie od 16 października 1983 roku do 15 października 1988 roku. W ramach pierwszego etapu zmagań konkursowych uczestnicy będą mieli za zadanie rozwiązanie testu, przygotowanego i opracowanego na podstawie materiałów dostarczonych przez Organizatora. Test będzie się składał z: - 30 pytań dla uczniów szkół podstawowych, - 35 pytań dla uczniów gimnazjów, - i 40 pytań dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Testy pisane będą na terenie szkół zgłaszających uczestników konkursu w dniu 25 lutego 2014 roku o wyznaczonej godzinie. Powołana przez organizatorów Komisja konkursowa kwalifikuje do drugiego etapu pięcioosobowe zespoły złożone z uczestników, którzy indywidualnie zdobyli w swej placówce wymaganą liczbę punktów (minimum 80%). Z danej szkoły może zakwalifikować się do drugiego etapu więcej niż jeden zespół. Finałowe zmagania konkursowe odbędą się 16 maja 2014 roku, a udział w nich wezmą trzy najlepsze, pięcioosobowe zespoły w każdej kategorii uczniów. Konkurs ma na celu zachęcenie młodzieży do ciągłego zaznajamiania się z nauczaniem i działalnością, poznawania czasów, w których żył Jan Paweł II oraz poznawania poprzez jego działalność historii i kultury innych krajów i narodów, a także rozwijanie twórczego myślenia i umiejętności życzliwej rywalizacji. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Kardynał Stanisław Dziwisz – Arcybiskup Metropolita Krakowski oraz Biskup Andrzej Jeż – Biskup Tarnowski. Zaś patronat medialny sprawuje Radio RDN Małopolska i miesięcznik „Powiśle Dąbrowskie”. Dla laureatów konkursu przygotowane zostały atrakcyjne nagrody. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.